Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Komolyan mondom én ezt nem...

Komolyan mondom én ezt nem értem! Történt már ilyen mással is? PCOS-ám van. Ma voltam dokinál, csinált UH-t de azon kivül semmit.

Figyelt kérdés
Mikor kérdeztem hogy gyógszert nem ad vagy esetleg a mütét szóbajöhet akkor azt mondta hogy nem kell ide se mütét se gyógyszer. Gondolom magátol nem fog felszivódni vagy igen? Szeretnénk nagyon babát a párommal de se Szegeden se Mezőkovácsházán nem foglalkoztak velem különösebben. A bal petefészkemben a ciszta majden a duplájára nőtt 2012-hőz képest. Szerintetek mit kellene csinálnom?
2013. jan. 29. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Keresni egy jó endokrinológust, vagy még jobb, ha egyenesen endokrinológus-nőgyógyászhoz mész. Mindenképpen olyan orvos a megoldás, aki komolyan veszi a problémát, téged, és a terveidet.
2013. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!Holnap akkor kérek is beutalót endokrinologushoz!Mégegyszer köszönöm
2013. jan. 29. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy darab ciszta az nem PCOS.
2013. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És megvan mellette rendszeresen a menzeszed?

Ha megvan, akkor nem hinném, hogy PCOs.

Ha nincs meg, akkor kellene adjon rá gyógyszert, ami meghozza, az általában kiüríti a petefészkedből a cisztát.

Ha nem ürül, akkor endoszkópos módszerrel megrepesztik.

2013. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

Igen, velem pont ez volt. A doki UH-n megállapította hogy PCOS, majd hazaküldött hogy ezzel nem tud mit tenni, majd elmúlik. Én endokrinológushoz mentem ahol normálisan kivizsgáltak, megállapították hogy inzulinrezisztencia okozza, kaptam gyógyszert (nem hormont!), meg életmódi tanácsokat (mozgás, diéta) - mindent rendesen betartottam és egy év múlva már nem voltak meg a ciszták.

Annak sztem örülj hogy nem adott hormontartalmú gyógyszert és annak is hogy nem műti mert ha valóban PCOS akkor a műtét azt jelenti hogy kiveszik a petefészek egy részét, az pedig nem egy jó dolog, ha már máshogy is kezelhető a probléma...

2013. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!