Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik országos vagy eu-s...

Létezik országos vagy eu-s törvény arra, hogy a bizonyos magasság alatti tárgyakra kötelező figyelmeztetni?

Figyelt kérdés

Ugye elég sok helyen hívják erre fel a figyelmet, de nem tudom, hogy törvény kötelezi-e őket vagy saját akaratukból. A kérdés oka, hogy néhány héven 188cm magasságban vannak fém csövek felrakva kapaszkodónak közvetlen az ajtóba, keresztbe. Ezt én 190cm-es magasságommal rendszeresen lefejelem, főleg lendületből. Mivel én nem vagyok extra magas, feltételezem másokat is érhet kellemetlen meglepetés. Írtam a BKK-nak egy tényleg nem tolakodó levelet, hogy esetleg pirosra festéssel jelezhetnék, amire a válasz annyi volt hogy krómozva vannak ezért nem lehet. Ha van esetleg törvényi előírás kicsit bátrabban állnék bele a dologba. (Én nem találtam)

Előre is köszönöm!



2019. febr. 4. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hirtelen nőttél magasra, vagy lassú folyamat volt? Mert ehhez ilyen dolgok is hozzátartoznak...


Én 194 vagyok kb., és vágtam be fejem emiatt, de eszembe nem jutott soha ilyen hülyeség. Nem hogy örülnél, hogy magasra nőttél!

2019. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
52%
A másik meg ha ez rendszeresen megtörténik veled akkor esetleg készülhetnél rá.....higy mondjuk a hévre szállásnál figyelsz erre és kissé lehajtod a fejed felszallasnal!Problem solved!
2019. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs gondom a magasságommal, a felelőtlenséggel viszont nagyon is, és nem magam miatt írtam nekik. Az ilyen esetet hívják balesetveszélyesnek, ráadásul könnyen megelőzhető lenne. Mivel rögtön az ajtó mögött van a rúd, még a lépcsőn állva vissza lehet esni, főleg ha ne adj Isten gyerekkel a karjában lépne fel valaki.
2019. febr. 4. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Természetes, hogy nem jelölnek ki minden szart, erre illik odafigyelni. Én 192 cm vagyok, és nem szoktam odabasszni a fejem semmihez, mert előre figyelek, és látom, ha valami alatt nem férek el. Beleértve a kapaszkodókat.
2019. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy 190 centi fölött ez természetes viselkedés, de én mondjuk 173 centivel is rendszeresen lefejeltem leszálláskor az Alfabusz Localok hátsó ajtaja feletti dobozt. És eleinte ott sem volt figyelmeztetés - aztán idővel csak indokoltnak találta valaki, mert került fekete-sárga szalag.
2019. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen szabály.

A 190 centi vagy magasabb emberek homlokára tenni kell piros fehér vissza jelzőt hogy időben észre vegyék az emberek .

2019. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!