Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális fogamzásgátlóhoz...

Hormonális fogamzásgátlóhoz miért nem jár tájékoztatás, hogy tulajdonképpen hogyan is működik, mit csinál a szervezettel?

Figyelt kérdés

Annyi kérdést, bizonytalanságot és egyéb megnyilvánulást látok itt is, meg máshol is, amiből az jön le, hogy sok nő szedi a kombinált hormontartalmú gyógyszert, de közben fogalma sincs róla, hogy hogyan is működik, pontosan milyen módon akadályozza meg a fogantatást.

Sokan azt hiszik például, hogy továbbra is van ciklusuk és menstruációjuk, hallottam olyat, aki meg volt róla győződve, hogy érzi minden hónapban az ovulációt, stb.

Ez alapján gondolom a doki aki felírta, nem mondott nekik egy szót se a működéséről... Nekem se mondott semmit, csak adta a receptet. Ez ennyire alap? Ennyire nem szokás legalább pár mondatban gyorsan összefoglalni, hogy konkrétan mit is csinál a szervezettel?

A másik, ami furcsa, az a betegtáj. Abban is van minden, de az nincs leírva, hogy mit is csinál pontosan a szer.

Nem kéne erről jobban tájékoztatni a használókat? Csak szerintem rossz, hogy ennyire nem informálja a nőket se a gyártó, se az orvos (ők pedig maguktól nem járnak utána), és úgy szedik, hogy azt se tudják, hogy működik, mit csinál?


2019. ápr. 3. 10:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10

Részben pont Janka videója gondolkoztatott el ezen a témán. :)

2019. ápr. 5. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!