Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sportolás nélkül milyen...

Sportolás nélkül milyen étrenddel tudnék fogyni egy picit? Az a baj, hogy ülő munkát végzek szinte egész nap.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 8. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogyáshoz kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit felhasználsz, sport valóban nem kell hozzá. Ehhez támpontot adhat a Kalóriabázis, vagy valami hasonló számolós oldal. A használata közben meg úgyis ráérzel, mit érdemes enni, pl. érdemes-e egy 500 kcal-os szendvicset enni reggelire, amitől 1,5 óra múlva éhes vagy, vagy valami lassú felszívódású ételt, zabkását, ami 200 kcal, és elvagy vele.

A mozgás nem a fogyás miatt fontos, csak a ha ülőmunkát végzel, akkor a zsírréteg alatt fejletlen, sorvadt izmok lapulnak, amikről még ha el is tünteted a zsírt, nem fognak jól kinézni. Mint egy leeresztett lufi. Én úgy vagyok vele, hogy a heti 168 órából 2-3 órát rá tudok szánni a mozgásra, ez heti 2-3 alkalommal 1-1 órás futást jelent. És ez nem csak a jó külalak miatt fontos, hanem sokkal nagyobb lett a tüdőkapacitásom, jobban alszok, egyszerűen érezhetően egészségesebb vagyok, és ezt kár lenne kihagyni.

2019. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Sportolás azért is nehezebb, mert szívbeteg vagyok. Kihagy egy ritmust a szívem és pl. futás közben az egekig felmegy a vérnyomásom.
2019. ápr. 8. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Slow carb diéta. Keress rá!
2019. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficites étkezés (neten kalkulátorral kiszámolod, kb. mennyi a kalóriaigényed, utána pl.kaloriabazis.hu-n tudod vezetni).Ha jól eszel (kevés cukros, fehér lisztes stb. étel), akkor éhezni sem fogsz, nem is szabad, meg az egészségednek is jót tesz. A lényeg, hogy pár száz kalóriával kevesebbet egyél, mit amennyit elhasználsz, akkor tutira fogyni fogsz. Én mellé sétálni, biciklizni szoktam 1 órát, kényelmes, közepes tempóban, nem megerőltetve magam. Egyrészt hogy könnyebb legyen deficitben lenni, másrészt, hogy ne épüljenek le az izmok. Nem mondanám kifejezett sportnak, de hatásos. Viszont csak lassan fogytam így, de nekem pont ez volt a célom. 4 hónap alatt 55ről 49 kilóra (alacsony vagyok, mielőtt valaki anorexiásnak titulàlna).
2019. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!