Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormontartalmú spirál?

Hormontartalmú spirál?

Figyelt kérdés
Lenne egy olyan kérdésem azokhoz,akiknek a rendszertelen vérzés miatt tettek fel spirált,mennyire használt?Én nem igazán bízom benne hogy segít.A progreszteron gyógyszer sem segített,de a vérzéscsillapító sem.Január óta vérzek folyamatosan.A dokinő szerint ez normális,és spirált ajánlott.
2019. ápr. 16. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nem beállítja, hanem annyira elvékonyítja a nyálkahártyát, hogy nem lesz tőle vérzés. Idő kell neki, nem pár nap alatt fogja megoldani, de hatékony.

De mégis hány éves vagy? Kiderült, hogy mi miatt van a vérzés?

2019. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
43 vagyok.Progreszteron hiányra írták fel a spirált.Jövő héten jön meg a rákszűrés eredménye,azután beszéljük meg a dokival,mikor tenné fel.Én legszívesebben kivetetném a méhem.Egyszerűen idegileg kivagyok,hogy nem tudok normális életet élni.Már a munkámra is kihat a vérzés.Folyton a wc-re futkozok.És akkor még kísérletezgessek a spirállal,hogy bejön-e,vagy nem?Ismét x hónapig?Áh!
2019. ápr. 16. 20:14
 3/12 anonim ***** válasza:
De méhkaparás volt, ugye?
2019. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze.Három is.2016 óta évente egy.
2019. ápr. 16. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, oké. Azért 43 évesen fiatal vagy, oké, hogy a méhedre igazából nincs már szükséged, de azért a kismedence alapvetően úgy van összerakva, hogy ott van a méh is. Az eltávolítása eléggé megborítja az egész kismedence statikáját, bár ha a méhnyakat bent hagyják, jobb a helyzet. A spirál egy opció, hogy elkerülj egy viszonylag nagy műtétet. Még az endometrium rezekcióra kérdezhetnél rá. Azt a méhnyakon keresztül csinálják, teljesen leszedik a méhnyálkahártyát, az alsó réteget is, amiből az "újraképződés" történik. Kisebb műtét, mint egy méhkivétel, és ez is megoldhatja a gondod.
2019. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Erről nem is hallottam.Köszönöm.
2019. ápr. 16. 20:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim vannak. Megcsinálták az endometrium abláziót, ezzel leégetik a méhnyalkahartya mélyebb rétegét is . 80%-ban megoldja a problémát es sokkal kíméletesebb mint a kipakolas. De ezt az eljárást kevés helyen végzik, a 4. kórházban találtunk rá lehetőséget az orvosommal.
2019. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudod,van az a szint,amikor már annyira gyűlölöm a testemet,és nem bízom benne,hogy már csak ez a drasztikus lépés lebeg a szemem előtt.
2019. ápr. 16. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Ismerős. 6 éve vérzek szinte folyamatosan. Csak a terhességem alatt nem. De túl fiatal va

gyok a kipakolashoz, senki nem vállalja, amit meg is értek. Talán ez az ablazio most beválik. Nagyon bízom benne. Es abszolút semmi fájdalommal nem járt. Műtét közben aludtam, utána pedig egy görcs sem volt. Heg sincs, az se fáj.

Remélem találsz megoldást. Nekem egyébként nem vált be a spirál sem. Kilökte a szervezetem, így ablakon kidobott pénz volt az ára...

2019. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok.40 ezer forint nem kis pénz a kísérletezgetésre.Aztán injekciót ajánlották,és csak utána a műtétet.Most kínlódjak még újabb 1 évet?Beválik-e,vagy nem valamelyik?Unom már.Így nem lehet élni.
2019. ápr. 17. 05:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!