Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehetne tenni ezzel...

Mit lehetne tenni ezzel (orvos bevonása nélkül)?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 hónapja próbálkozunk a párommal, azonban azt tapasztaltuk, hogy nagyon szűk vagyok, és ezért apránként haladunk. Az utóbbi időben azt éreztem, sikerülhet, mégis most más probléma jelentkezett.

Mi hüvely fali sérülése gyanakszunk az élénk színű vérből, azonban egyáltalán nem fáj, ha benyúl vagy próbálja bedugni. Már úgy jó 2 hete ez van, és eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltunk. A vérzés hamar eláll, és utána sem szokott visszatérni.

Pihentetnünk kellene egy ideig, esetleg van valamilyen kenőcs, gyógyszer vény nélkül, amely erősítheti a hüvely falat, vagy erről mindenképpen orvost kell megkérdezni?



2019. ápr. 29. 23:11
 1/10 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, kb 3 hete antibiotikumot szedtem megfázásra, egy hónapja meg kúpot és kenőcsöt használtam gombás fertőzésre.

(Olvastam, hogy az antibiotikum is meggyengítheti a falat)

2019. ápr. 29. 23:19
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Mekkora és milyen vastag van barátodnak?
2019. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
ne haragudj de neked nőgyógyászhoz kellene menned aki megvizsgál ilyenről még az életben nem hallottam hogy a hüvelyfal vérezne.akkor éreznéd fájdalmat. A méh szájad is verezhet.de egyébként ilyet még az életben nem hallottam, de ilyet sem hogy valaki ennyi ideig próbálkozik a szexel es nem megy
2019. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum a huvelyflorat borithatja fel,ami miatt huvelygomba alakulhat ki.Ami volt is neked.Es valoszinu,hogy a gombas fertozes miatt nem megy a behatolas.Flora helyreallitot hasznaltal?Antibiotikum es gomba elleni kezeles utan is ajanlott.De huvelyfal erositese is hasznos lehet.Erre van pl a cikatridina.A verzest nem tudom mitol lehet.Talan csak tul szaraz vagy es kidorzsolodik a huvelyfal,de akkor sem normalis,hogy ilyen regota verzel.Mindenkepp mutad meg egy orvosnak.
2019. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, ilyenkor miért nem rohansz orvoshoz, miért kell ezt a lehető legutolsó opcióként halogatni. Sokkal jobban tudja, hogy mi a bajod, mint mi így látatlanban, kenegetnéd, kísérletezgetnél (Atyaég, orvos jóváhagyása nélkül semmit nem kennék a hüvelyembe), ahelyett, hogy elmennél, és rövidre zárnád a bajodat. Így még lehet, többet ártasz, mint használsz.

Felnőtt ember vagy elvileg.

2019. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvos megmondja.


Hüvely fali sérülése gyulladás során iszonyat gyakori. És amiatt hiheted magad "szűknek" is. Közben anatómiailag átlagos vagy csak van egy gyulladásod ami miatt fájdalmas az egész és rá is zársz amit a pasid is érez (tapasztalat) Kezelted magad gombára közben kitudja mi bajod volt/van.

2019. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A vérzés elmúlt kb 1 hét pihentetés után (akkor is csak aktus közben vérzett), most már semmi baja. Azonban a szűkség megmaradt. Olvastam olyanokról, akik az átlagosnál szűkebbek, azonban ezzel nem tudom mit lehetne igazán kezdeni. Hallottam kenőcsökről, amelyek serkentenék a hüvelyfalba jutott vért, ezáltal rugalmasabb legyen, de valahogy szkeptikus vagyok ezzel szemben is. Aktus során a nedvességel sosem volt probléma, a párom tökéletesen ellazít, mégsem megy beljebb egy bizonyos pontnál. Ő úgy jellemezte, mintha egy falba ütközött volna, amin sehogy sem tud továbbmenni.
2019. máj. 8. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Mekkora löncse van barátodnak? 25-26 centi? Alkar vastagság?
2019. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Április 29.-én írtad ki a kérdést, most május 9 van. Ha elmentél volna orvoshoz, lehet, már rég megoldódott volna.
2019. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom menj orvoshoz. Vagy valóban anatómiai bajod van, vagy ami valószínűbb vaginizmusod (a hüvely izmai akaratod ellenére összehúzódnak és fájdalmassá teszik vagy akár meg is akadályozzák a behatolást). Előbbit orvosilag, utóbbit (szexuál)pszichológussal tudod kezelni. De magától nem szokott az ilyesmi megoldódni.

Amúgy meg nem hiszem el, hogy téged nem zavar a szituáció. Ha valóban érdekelne az egészséged minden követ megmozgatnál, hogy kiderítsd mi bajod van. Egyáltalán nem normális, hogy hetente megpróbáltok dugni, neked fáj, hagyjátok, majd ismétlés.

2019. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!