Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettából fel...

Fogamzásgátló tablettából fel tud írni az orvos három hónapnál hosszabb időre elegendő adagot (pl.6 havit 2 recepttel)?

Figyelt kérdés

Hogy ne kelljen mindig a nőgyógyászhoz időpontot kérnem egy receptért, így ha van rá lehetőségem a házi orvossal íratok, azonban mivel 8 és 4 között rendel, munka mellett nehezen megoldható, főleg, hogy várni is kell. Legutóbb megkérdeztem tőle, hogy nem tudna-e kiállítani két receptet, hogy legyen fél évre elegendő adag, de azt mondta, hogy nem lehetséges, de háromhavonta szívesen felírja. Ez valóban így van? Vagy csak ő nem akar egyszerre két receptet kiadni?

Csak azért kérdezem, mert hétfőn megyek a nőgyógyászhoz, és ha egyébként kiadhatnák a félhavi adagra a recepteket, akkor felvetném a nődokinak is.


2019. ápr. 28. 13:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Magyarorszagon nagyon nyomi ez a rendszer. Hollandiában élek, pár hete vettem egy évre való adagot. Az elsőt az orvosiéba fel, aztán amikor elveszhette a gyógyszertárba, kapsz egy "herhaal receptet" , ami alapján következő alkalommal kiadja a gyógyszerész. De ha csak simán besétálsz, recept nélkül, az adataid alapján is kiadja.

Magyarorszagon anno 6 hónapra írtak fel, de már akkor se kellett várni a rendelési időben, hanem a dobozba vele kellett tenni a személyes adatokkal és a gyógyszer nevével ellátott papirt és másnapra ott volt a recept.

2019. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem tud többet írni, nem teheti meg.

De nem ilyen körülményes a dolog.


Odatelefonálsz, kiírja, és ha ragaszkodsz a papíros recepthez (de miért tennéd?), akkor is vannak lehetőségek, szerintem az orvosok vannak ennyire rugalmasak.

Én az enyémen kívül is intézek recepteket. Az enyémet úgy szoktuk, hogy ha egyéb dolgom nincs vele, akkor leteszi a portára, mert egy intézményben rendel.

A másik orvos hagyományos rendelőben rendel, ott átviszik a szomszéd patikába a receptet. Szerintem patika kb minden rendelő mellett van, és ez bevett szokás.


De ami ennél jobb: mi a francnak ma még papíros recept? A háziorvos jogosult kiírni, ha voltál nődokinál. El sem kell menned hozzá, fellövi a felhőbe, te meg bemész akár az ország másik végén lévő patikába, és a TAJ-számod alapján kiadják.

Ide írtál ki kérdést, szóval gondolom fiatal vagy, de én már időseknél is láttam, épp az orvosnál ülve, csak odatelefonáltak, hogy mennének a patikába, az asszisztens meg kiírta a recepteket a felhőbe.

Ráadásul mindezt te is le tudod követni, ha van ügyfélkapu-regisztrációd.

2019. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem nyomi a rendszer, csak az okoskodik, aki nincs is itt.
2019. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Hát nézd, ha valakinek 3 havonta el kell mennie azért az orvoshoz, hogy az fogamzásgátlót írjon ki neki, akkor bizony nyomi a rendszer
2019. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem az, csak meg kéne tanulni olvasni.

Illetve képben lenni.

Mi lenne, ha azzal kapcsolatban osztanád az észt, ahol ténylegesen vagy?

Ha ebben nem élsz, akkor fogalmad sincs, hogy működik-e vagy sem.

Ha a kérdező még nem tud bizonyos dolgokról, az nem jelenti azt, hogy nem is léteznek.

2019. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha más gyógyszerből írhatnak fel több adagot,akkor gondolom fogamzásgátlóból is.Nekem régebben írtak fel fél éves adagot.Asszem csak annyit kért a doki,hogy ne egyszerre váltsam ki.De már többször kaptam úgy receptet,h a felét nekem kellett kitölteni.Dátumot is én írtam rá.Így még abból sem lehet gond,hogy egy napon adtak ki több receptet.
2019. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Tudok olvasni, nyuszika. Magyarorszagon vagy szem3lyesen kell elmenned a receptért, vagy oda kell telefonálnod 3 havonta. Ez nyomi rendszer. Itt nálunk bemegyek, megadom a nevemet, a születési dátumomat és 5 percen belül ott a gyógyszerem az egész évre, anélkül higy telefonálhatnom kellene. 😙
2019. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

Bele ne haljak már egy telefonhívásba, te világutazó!

Nem kell bemennem érte, és tökéletesen rugalmas rendszer.

Én azért sem bánom, hogy nem válthat ki minden jöttment minden kemikáliát...

Így szabályozott, ellenőrzött keretek között érzem magam.

Nem vágyom arra, hogy egy évre előre a szekrényemben legyenek a gyógyszerek, ki tudja, mi történik addig.

Bár részben beleszaladtam, mert betáraztam a vérnyomáscsökkentőből, aztán meg le kellett cserélni az egyik mellékhatása miatt.

De az új meg sokkal modernebb, emellett a beteg körülményei is váltoizhatnak, nem baj az, ha néha orvossal konzultál.

Nagyon szeretnéd azt a rendszert egy nagyon modern és mindennél jobb rendszernek feltüntetni, míg ezt fikázod. Érdekes azért... mindenki sír, hogy nincs orvos, hónapokat kell várni, órákig ott kell ülni... Aztán mikor az orvos rá akar nézni a betegre, meg kérdezni akar néhány dolgot, hogy a legjobb hatóanyagot adja, akkor hirtelen az lesz a baj.

Azért van itt ellentmondás. Én továbbra is azt állítom, hogy nem jó az, ha egy évre előre megkapsz valamit, és kardoskodhatsz az ellenkezője mellett, attól még nem lesz igaz. Nyuszika.

2019. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én legutóbb úgy csináltam hogy a háziorvos kiírta a 3 havi foggátlóm, aztán voltam a nőgyógyászomnál általános vizsgálaton és vele is írattam 3 havit. Még annyira nem jó a rendszer h ezt lekövessék.
2019. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Meseld mar el, melyik orvos nez rad, vagy vizsgál meg, ha fogamzásgátlót akarsz felíratni? Egyik se. Csak az első alkalommal, vagy panasz eseten. A vérnyomáscsökkentő meg nem azonos a fogamzásgátlóval, ahogy egyetlen másik gyógyszer sem. A téma pedig a fogamzásgátló volt, amit az ember nem szokott csak úgy váltogatni, max szülés után. Így aztán nem lesz a vilago n semmi probléma abból, ha ott van egy évi adag a szekrényben. Nem kötelező ennyinkére kiváltani, csak lehet. Ha úgy tetszik, mehetsz havonta, 3 havonta, ahogy jól esik.
2019. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!