Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerrel lehet az...

Milyen módszerrel lehet az alkoholról teljesen leszokni gyógyszer és orvos bevonása nélkül?

Figyelt kérdés
Szégyen, de naponta iszom már, romokban a magánéletem, és nő létemre saját magamtól megijedtem. Szeretném teljesen elhagyni az ivást. Tapasztalat esetleg?
2017. febr. 3. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt te tudod eldönteni saját magad analízisével, kideríteni az okot. Ha csak egy hirtelen fellépett, akut történés váltotta ki, akkor külső segítség nélkül is megy a dolog. Ha rögzült, szokássá, szinte szenvedéllyé vált, hosszabb ideje tart (hónapok-évek), akkor csak gyógyszer bőr alá ültetésével megy, enyhébb esetben pszichoterápiával.
2017. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 homo ludensz ***** válasza:
Nos én keményen ittam és nem voltam válogatós. Akkoriban minden kora tavasszal előjött a derékfájásom de úgy hogy kín volt dolgozni. Elballagtam az illető szakorvoshoz,megröntgeneztek stb. végül felírt két doboz tetrán jellegű gyógyszert. Kiváltottam és hazaballagtam.Ott állt az asztalon a fél üveg bor meg a pohár. Ma sem tudom mire gondoltam de a gyógyszert választottam. Ennek több mint 30 éve. Tőlem ott iszogathatnak,váljék egészségükre csak engem ne kínáljanak. Szeretnék segíteni amiben tudok ha elfogadod vagy igényled. Látod a cigiről én sem tudtam leszokni csak mérsékelni. Leírom majd milyen praktikákkal töltöttem ki az "üres" napjaimat.
2017. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 koromarcsi válasza:

Azt mondják, hogy minden fejben dől el, azaz akarat kérdése.

Először segíts egy kicsit magadnak, ne tedd könnyen elérhető helyre az italt. Utána töprengj el amikor érte nyúlsz, hogy biztosan kell ez neked?

Majd gondolj arra milyen érzés az ivás utáni állapot (hányinger, egyensúlyérzet, kábaság, mások tekintete).

Végül, egyszerűbb az egészet elfelejteni és így józanak maradni.

2017. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
koromarcsi, az aki tényleg alkoholista annak semmi nem dől el már a fejében mert az alkohol beépül a személyiségébe és torzítja azt. Mint fentebb említettem én saját tapasztalatból írom és többet ért mint egy lottóötös mert azóta valamelyik híd alól vakartak volna össze.
2017. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit és mennyit iszol?

Én regényt tudnék írni magamról alkohol és gyógyszerek ügyében, úgyhogy ezt nem részletezném. Ami miatt kb. egy hónapja nem iszom, az hogy hasnyálmirigy gyulladásom lett, ami akár halált is okozhat. Most sem vagyok jól, de alkoholt most már nem mernék inni. Sajnos, helyette gyógyszerekkel tömöm magam.. Sajnos, segíteni nem tudok, max. annyival, hogy leírtam, milyen következményei lehetnek. Plusz még a következő cikkel:

[link]

2017. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!