Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót kaptam petefész...

Fogamzásgátlót kaptam petefészek cisztára?!

Figyelt kérdés
Symicia a gyógyszer neve, de a betegtájékoztatón azt olvastam hogy kialakulhat tőle ciszta. De akkor miért írta fel ezt a doki? Valaki eseteg volt már hasonló szituációban?
2019. máj. 4. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Baratnomnek is fogamzasgatlot irtak fel cisztara, osszezsugorototta neki, DE a fogamzasgatlo nagyon karos nem ajanlom a szedeset. Ha 5cm-nel kisebb a cisztad es nem okoz gondot akkor csak felevente-evente ultrahanggal nezesd meg, mas teendo nincs. Vannak teakeverekek pl Hölgyi tea, amik elvileg szinten eltuntetik a cisztakat. Illetve figyelembe kell venni, hogy a cisztak, miomak nagyon nagy szazaleka hormonalis problema miatt alakul ki. Nekem is van egy ket centis, a fogamzasgatlo(!) abbahagyasa utan alakult ki (tobkretette a hormonrendszeremet, inzulinrezisztencias is lettem tole), ösztrogendominancia miatt. Tehat szerintem csinaltass hormonvizsgalatot. Ha alacsony a progeszteron szinted akkor pedig a womens creamet ajanlom! Es vigyazz a konnyelmu orvosokkal...
2019. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nekem 6 centis volt, és gyógyszerek hatására valahogy eltűnt, szerencsére nem kellett műteni. Ezért félévre írta fel a doki a fogamzásgátló szedését, de hát ennek megint csak nincs értelme félévig szedem aztán nem. Igazából már most abba akarok hagyni (sokkal rosszabbul vagyok nap mint nap, illetve ez is aggaszt hogy kialakulhat újra) egyébként most lesz 1 hónapja hogy szedem.
2019. máj. 5. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha rosszul vagy tole ne szedd. Konzultalj mas orvossal akinek nem mindenre ez a megoldasa es meghallgat ha azt mondod, hogy mellekhatasok jelentkeztek, nem pedig csak ir egy masikat...
2019. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!