Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta mellett...

Petefészek ciszta mellett szabad fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
most kell elkezdnem viszont azt mondták hogy cisztám van. ez baj?
2010. szept. 28. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosodtól kérdezd meg.
2010. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj,sőt! Petefészek ciszta kezelésére (pl. PCOS-ás /Policisztás Ovárium Szindrómás/,de babát nem tervező nőknél) általában fogamzásgátlót szoktak felírni,a szedése ugyanis elősegíti a ciszták elsorvadását,és helyreállítja,rendszeressé teszi a ciklust.Úgyhogy nem okozhat gondot,sőt,épp ellenkezőleg.
2010. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont hogy a fogamzasgatlotol mulik el a ciszta ;)
2010. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem is volt cisztám és a doki fogamzásgátlót akart felírni. Nyugodtan szedheted. Én azért nem szedtem mert nem szeretem a hormon tartalmú készítményeket. De mindenkinek saját dolga hogy mivel védekezik.
2010. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez most komoly?:OOOO
2010. szept. 29. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben megkérdezném az orvost. Igazuk van a hozzászólóknak abban, hogy írnak fel cisztára fogamzásgátlót, de vszínűleg nem csak egyfajta ciszta létezik.
2010. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is van cisztám. A doki kifejezetten ellenezte a fogamzásgátlót. Mást írt fel. Bár nekem még bele szólt a dologba, hogy melette van pajzsmirigy alulműködésem, és végülis ezt kezeltük. A gyógyszerek szedése előtt menstuációm sem volt. Nem hogy rendszeres. Csak a gyógyszer hatására jött meg , nem volt rendszres és azóta sem az.


Szóval nem tudom hova tenni mikor 2 féle véleményt olvasok.


1 . PCOS-re jó a fogamzásgátló


2. rendszertelen vagy meg nem lévő ciklus meghozatalára jó, de ha abba hagyod felborul a hormháztartás és egy időre nincs mensi.


Én mondjuk ha választhatnék se szívesen szednék fogamzásgátlót, főként tudva azt hogy a hormonháztártas mennyire érzékeny , összetett rendszer. Főként hogy a saját bőrömön tapasztalom.


Amit látok hogy ciszta esetén orvos nézetein, felkészültségén és odafigyelésén múlik hogy mit fog választani. És hogy oda figyel e arra hogy esetleg húzódik e más is a háttérben.


Nekem a pajzsmirigy csak a ciszta kezelésenek megkezdése után 2 évvel derült ki. És az endokrinológusom azt mondta hogy szerencsés hogy ilyen nőgyógyászom van , mert erre nem szabad fogamzásgátlót szedni. És hogy ezt sajnos csak a nőgyógyászok jó ha negyede felismerte volna.


Szóval jól vizsgáltasd ki magad és elismert nőgyászhoz menj.

2012. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!