Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szüntethető meg a...

Hogyan szüntethető meg a menstruáció véglegesen?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy még a petefészek eltávolítása sem oldja meg ezt a problémát. Nem hiszem el, hogy a 21. században még mindig nem létezik erre épkézláb megoldás...

2019. máj. 11. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Ez engem is érdekelne.
2019. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Miért akarod megszüntetni? Ez olyan, mint a légzés. Vagy mint az evés.
2019. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
A méhet nem lehet kivetetni? Mint ahogy a nőstény állatok ivartalanításánál. Nem értek hozzá, lehet hogy hatalmas baromságot mondok, de ha az ember dönthet a saját állatának a kipakoltatása mellett, akkor végülis saját magát is kipakoltathatja nem? Bár lehet ez orvosi szempontból nem lehetséges/elfogadott..
2019. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

Nekem betegségből adodoan eltavolitottak a petefeszkem és a mehemet is, azaz teljesen kikapartak így nem menstrualok.

Hosszadalmas varolista és kervenyek benyujtasa után döntenek arról hogy engedélyezik e a kikaparast.

2019. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
A méhet nem veszik ki csak úgy. Ha jól tudom, jelenleg vagy 3 gyereked kell, hogy legyen, vagy minimum 40 évesnek kell lenned. Ha egyik feltétel sem teljesül, akkor nem vállalják a műtétet.
2019. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Van épkézláb megoldás, a petefészek és/vagy méh eltávolítás. Ezek kockázatos és mindenféle mellékhatással járó műtétek, csak orvosilag indokolt esetben végzik, a beteg kérésére általában nem.
2019. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem azért vették ki mert 3x újult ki a vérrel telt cisztam amely ha kifakad everezhetek.

Se korhatar se gyermek nem számít

(ne vedd kotekedesnek nem annak szántam csak elmeselem ami velem történt és amit akkor mondtak)

Nyilván ha valaki makk egészséges és csak úgy kiakarja magát kapartatni nem fogják engedélyeztetni.

2019. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Tuti nem veszik ki semmiylen egészséges szervedet sem. Főleg nem egy hormontermelőt.

Miért ekkora tragédia, hogy menstruálsz?

2019. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

1. A petefészkek eltávolítása megoldaná, csak épeszű ember nem fogja kivetetni az ép petefészkeit (vagy ha mégis olyan hülye, hogy eszébe jut, akkor szerencsére az orvosok nem teszik meg). Ugyanis az egyet jelent a klimaxszal, az meg egy rakás kockázattal (csontritkulás, kardiovaszkuláris betegségek, az egyéb kellemetlenségekről, mint a hőhullámok, hüvelyszárazság, libidócsökkenés stb. nem is beszélve..)

Nem véletlen, hogy ha valakinek fiatal korában kimerül a petefészke, azaz nem működik tovább, akkor is hormonpótlásra szorul, hogy lehetőleg ne patkoljon el idő előtt infarktusban pl.


2. A méheltávolítás megint csak megoldaná, de indok nélkül a méhedet sem fogják kivenni. Bár az annyira drasztikus dolgokkal nem jár, mint a petefészkek eltávolítása, de azért annak sem éppen kellemes szövődményei lehetnek. A női kismedence úgy van összerakva, hogy benne van a méh is, ha azt kiveszik, az egész struktúra borul...


3. Valamelyik hozzászóló idekeverte a sterilizációt, ami totál értelmetlen, hiszen a sterilizációt nem a méh/petefészek eltávolításával végzik. Ugyanis annak csak az a célja, hogy az illető ne essen teherbe. Erre pedig bőven elég a petevezetők elkötése, nem kell semmit kipakolni.


4. A kikaparás szó elég értelmetlen ebben a vonatkozásba és egyébként a küretnek a "szép" magyar elnevezése. Ha már minden áron ilyen otromba szavakat akarunk használni, akkor max. "kipakolásnak" lehet nevezni, nem kikaparásnak.


5. "Nem hiszem el, hogy a 21. században még mindig nem létezik erre épkézláb megoldás..."

De, létezik. Vagy ha nem is szűnik meg teljesen, azért van elég módszer arra, hogy ne legyen elviselhetetlen a dolog.

Pl. fel lehet rakatni hormonos spirált (még nem szült nőknek is), ami mellett gyakorlatilag megszűnik a menzesz, vagy ha van is, max valami pecsételés.

Lehet szedni fogamzásgátló tablettát, ami mellett jellemzően sokkal enyhébb, rövidebb a vérzés, de ha még az sem elég, van hosszú szedési ciklusú tabletta, ami mellett évente 4 (!!!) vérzés van. Annyit már csak kibírsz... Vagy ott van a fogamzásgátló injekció, ami mellett szintén (szerencsés esetben) nincs vérzés, bár én inkább az első két megoldást javasolnám.

És ezek legalább visszafordítható módszerek, azaz ha kinőttél a hisztiből, és rájössz, hogy mégiscsak kéne gyerek, akkor nem cseszheted az egészet.

2019. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó hasznos és kimerítő valaszt adtál. Csak empátia és fantázia nem szorult beléd egy csepp sem.

Elmesélem a saját sztorim. Mikor elkezdtem tablettát szedni megoldódtak a menstruációs problémáim. 3 napig vérzett kicsit sem fájt...kit érdekel. De aztan folyamatos közti vérzeseim lettek. Majd gyakorlatilag non stopp menstrualtam. Nőgyógyászom közölte szüljek gyereket. 23 voltam. Se lakásom se semmim. Egyáltalán nem akartam amúgy sem gyereket, a párom sem. Az orvos azt mondta szünetet kéne tartani a tablettában. Sajnos hittem neki. 2 évig nem szedtem. Ezalatt elszabadult a pokol. Ömlött belőlem a vér és ilyan fajdalmaim voltak menses alatt, hogy a párom mentőt hívott egy alkalommal. Semmi nem hatott, se görcsoldó se semmi. Hasam mint egy dinnye es próbaltam nem ordítani. Ez ment 10 napig. Közben kiderült, hogy a közti vérzéseket méhszajseb okozta nem a tabletta. Egy másik orvos azonnal észrevette. Égették elmúlt. Csak hogy a tablettát hiába kezdtem el újra szedni ugyan lerövidítette a mensesem 5 napra és nem vérzik annyira. Viszont azóta is rohadtul fáj. 3 napig csak derekszögben tudok járni és szabadsagot kell kivennem a munkahelyemről. Ha nem szednék tablettát akkor dolgozni sem tudnék mert 10 napot senki nem nézne el havonta. Közben a tüdőm is kilukadt. Felmerült a gyanú, hogy egy menstruációval összefüggő betegség miatt. Catamenialis ptx. 2 durva műtetem volt. 40 éves vagyok és sosem akartam gyereket. Nem tudom miért lenne hiszti ha valaki már 25 évesen is így gondolja. A boldogság nem ezen múlik. Van ai gyerek nélkül is boldog van aki meg 3 mellett is öngyilkos lesz. Nem vicc megtörtent eset. Szednem kell a tablettát a tüdőm miatt, meg hogy élni tudjak....ennek is kockázata van ebben a korban. Körüljártam a témát. Hosszú szedésű tabletta iszonyatos mellékhatasokkal járt. 10 percenként kellett pisilnem tőle, folyamatosan remegtem, szorongtam, és ájulas közeli állapotba kerültem. Valóban rövidült a menses kevesbé fájt csak a hónap többi napját nem lehetett elviselni. De attól sem 4szer jön meg egy éveben, hanem minden hónapban csak 2 napra 5 helyett. Van akinek el is maradhat, de én nem tartoztam azon szerencsések közé. Injekció hatalmas hormonadag. Sokan rosszul lesznek tőle. Ha már beadták nem visszafordítható. Implantátumtól szinten rosszul vannak sokan klimaxos tünetek. Magyarországon nincs is. De külföldi ismerőseim meséltek a tapasztalataikat. Egyikük terhes is lett mellette és ráadasul az sem zárja ki 100% ban a mensest. Volt akinek megjött úgy is random kiszámíthatatlanul. Spiral olyannak aki gyereket akar veszélyes. Nem is szokták feltenni. Nekem 3 testveremet ölte meg mert régen meg feltették de olyan elvaltozast okozott, hogy nem tudtak a babák beágyazódni. A spiralok java része femből van. Fémallergiasok nem hasznalhatják. Pl én sem. A méh eltávolítas petefeszek elzávolítás valóban kockázatos műtet. Szerintem bizonyos kor utan magánkórhazban megcsinálják. De ott átrendeződik minden a nő hasában. Barátnömnek volt betegség miatt. Összenövesei lettek, nem tud azóta enni mert folyton puffad. Neki a petefeszkei megmaradtak nem menstrual de érzi minden hónapban a pms tüneteit. Rossz közerzet, mellfeszülés. És ami a legfurcsább, és én sem értem hogy lehetséges. Hogy petefeszek eltávolítas után is megjött valakinek. Ezt a facen olvastam az endometriózis csoportban. Ráadasul petefeszek eltávolítas után az egesz hormonrenszer borul nem veletlen, hogy egy jó darabig adnak hormonpótlást. Szóval a kérdés az én szemszövemből nézve nagyon is érthető. És ha találtam volna valami épkezlab megoldást már 25 évesen kiiktattam volna az egészet az életemből. Mert nem hiszti hanem iszonyatos szenvedés. És igenis el tudja dönteni egy fiatal akar e gyereket vagy sem. Lehet te nem voltál olyan érett. De én igen. Akkor sem akartam és most sem akarok a párom vélemenye sem változott.

2019. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!