Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szüntethető meg a...

Hogyan szüntethető meg a menstruáció véglegesen?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy még a petefészek eltávolítása sem oldja meg ezt a problémát. Nem hiszem el, hogy a 21. században még mindig nem létezik erre épkézláb megoldás...

2019. máj. 11. 21:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ugye ezt végig olvasva már nem ugyan olyan mint levegőtvenni
2019. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy lehet a fogamzasgatlót is szedni folyamatosan. Akkor elmaradhat a menses vagy enyhe lesz. Vagy van olyan hormontartalmú gyógyszer ami kifejezetten erre talaltak ki. Emdometriózisvan szenvedő kapják. Attól sem 100% hogy nem jön meg. Viszont sok évig nem lehet szedni mert nagy a vérrögkepződes kockázata, plusz olyan mentális problémakat produkál, hogy a nők többsége attól nyelken meg. Depresszió, szorongás, panikrohamok....mindenki valaszthat melyik kompromisszumot viseli jobban. Aki tud szenvedesmentes menstruációmentes megoldást engem is nagyon érdekel.
2019. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó neked súlyos egészségügyi problémáid voltak/vannak. Ez nyilván nem említhető egy lapon azzal, hogy valaki tök jól van csak zavarja a havi 5 nap vérzés.
2019. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

10. válaszadó:


1. Ne haragudj, de szerintem sem említhető egy lapon az, hogy valakinek valóban ilyen mértékű szenvedést okoz a menzesz, mintha csak simán "nem akarok menstruálni, mert csak". A te esetedben 40 évesen simán kivennék amúgy a méhed, ha akarnád.


2. Hormonális spirált használhatnak nem szült nők is. Ráadásul nem is fémből van, szóval használhatja olyan is, aki fémallergiás. A régi spirálokkal ellentétben ezek nem okoznak gyulladást.


3. Ha valakinek valóban súlyos, menzesszel összefüggő betegsége van (pl.endometriosis), akkor nyilván fényt kell deríteni rá és kezelni.


4. Lehet, hogy te már 20 évesen tudtad, hogy sosem akarsz gyereket, de a nők többsége nem így van vele. Hány olyat láttam már, aki elköttette magát, mert ő aztán soha, aztán fizethette a lombikot, mert "jaj mégis".

Ennek ellenére az elkötést 18 év felett engedném gyerek nélkül is, de attól menzesz még lesz. Méhet meg ne vegyünk már ki egészséges nőkből. Ha beteg, az nyilván más kérdés...

2019. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a kérdezőt, de feltételezem nem azert tette fel a kérdést mert havonta kicsit csepeg belőle a vér pár napig. Az én történetem sajnos nem egy különleges eset. Nők milliói szenvednek fákdalmas manstruációtól. És tenyleg idejr lenne valami értelmes kockázatmentes megoldást találni a megszűntetésére. Az, hogy neked nem fáj egy szerencse. Örülj neki. Tudom myen, nekem is volt ilyen időszakom, bárcsak most is úgy lenne. A legszomorúbb, hogy ebből a beszélgetésből is látszik mennyire nem elfogadó a társadalom a fajdalma menstruációval szemben. Pl. A sajá családom megsértődik ha nem tudok elmenni olyankor egy programra. Nők is! Nem hiszik el, hogy semmi nem hat. És ez rettenetes. Köszi, hogy kivetethetem a mehem. Vetesd ki te a tiédet. Fentebb leírtam a következmenyeit, de nem sikerült értelmezned. Mellesleg attól még megstrualhatsz és endometriózis ellen sem tökeletes megoldás ha a petefészekek maradnak. Nem! Spirált nagyon ritka esetben raknak fel fiatal nem szült nőknek és nagy a későbbi meddőség kockázata. Korabban akartam. Senki nem volt hajlandó felrakni. Miért akarsz mások helyett döntést hozni? Nem akar valaki 25 évesen gyereket. Azért mert TE nem tudod eldönteni még mas nem TE vagy. Igen lehet, hogy valaki meggondolja magát. És? Neled ehhez mi közöd? Hozunk jó meg rossz döntéseket az életben és aztán vallaljuk a következményét. Lassan 8 milliárd ember él a földön. Valóban akkora katasztrófa ha calaki meddővé teszi magát? Még örökbe fogadhat ha annyira akar gyereket. Komolyan nem értem az ilyen hozzáállású embereket.
2019. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!