Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Panikbetegsegnek milyen testi...

Panikbetegsegnek milyen testi hattere lehet?

Figyelt kérdés

Hormongond? Papiron autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben, de nem kell gyogyszert szednem. Az elozo kontrollon sem volt semmi gond, de panikolok 2 eve. Lassan 1 eve szedek antidepit, jobb is a helyzet sokkal, nincs panikrohamom, de nem szunt meg a felelemerzet, a parazas. Olyan neha, mintha masik dimenzioban lennek. Foleg ha mar nagyon ehes vagyok, vagy nagyon bekajalok, ha tenylegesen para helyzet van, nem birom a horrorfilmeket (elotte is feltem, de kozel sem ennyire), ezt a hideget sem nagyon birom.


Kizokkenteni kizokkentem magam, ha valamit elkezdek csinalni ami lekoti a figyelmemet.

Gluten, laktoz? Mi okozhat meg ilyen tuneteket? A panikolos idoszak elott nagyon idegolo, kudarcra itelt kapcsolatban tengodtem, ahol minden nap idegeskedtem, sirtam, felorolt a feltekenyseg. Ez lehet ennek az utorengese? A meggyengult idegrendszert mi razhatja helyre?

Nem hiszek a "lelekben" ilyen teren, volt csaladi zur, gond, de mondhatni folyamatosan fennall, stagnal, nem hinnem, hogy ez lenne a baj. Pszichologushoz jartam fel evig, aztan rajottem, hogy semmi ertelme. Kibeszelem magambol a gondokat, kipanaszkodom magam, nem folytom el. Nem voltam soha depresszios, egyedul mikor mar azt ereztem, hogy a panik miatt nem tudok elmenni bulizni vagy alkoholt inni, es azt vartam, hogy minel hamarabb aludhassak, hogy ne kelljen ebren lennem, akkor dontottem, hogy gyogyszer most, nem hagyom, hogy depresszios legyek. Utana a gyogyival jobb lett, azt szeretem ha korankelek es minel tobbet vagyok ebren, es csak az almossag, faradtsag miatt varom az alvast. Kimozdulok, bar nem ugy mint elotte. Neha erzem minden ok nelkul, hogy bizsereg a kezem es felforrosodik, mint mikor kezdodott a panikroham, de mintha elfojtana valami, gondolom a gyogyszer is visszafogja valamennyire.

21/L


2019. máj. 14. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigyeddel gond van, első körben a glutént lenne érdemes kizárni. Ha alulműködik, arra kaphatsz pm hormon pótló gyógyszert, de a gm diétától is sokat javulhat. A fázósságnak a pm alulműködés lehet az oka.

Kipróbálhatnál valamilyen egészségesebb étrendet, és szedhetnél legalább D vitamint. Nekem határozottan jobb lett a közérzetem, nyugodtabb vagyok, amióta kerülöm a glutént és egészségesebben táplálkozom, szedek vitaminokat, egyéb étrendkiegészítőket. Nekem is pm alulműködésem volt, az már rendbejött. Régebben nagyon "sírós" voltam, most azt sem tudom, mikor sírtam utoljára.

2019. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kognitív viselkedésterápiában járatos pszichológust keress fel. A pánik kezelésére ez a módszer alkalmas, nem a "kibeszélés". Gyógyszert nem lehet egész életedben szedni. Ha nincs más társuló mentális probléma, akkor ez a módszer 2-3 hónap alatt már jelentős javulást fog elérni. Ha van társuló zavar (pl: személysiégzavar), akkor is csökkenni fognak a tünetek, de hosszabb terápiára számíts.


Testi szinten a pajzsmirigy túlműködés okozhat pánikrohamot, de az kiderült volna már a vérvételből.


A tünetek, amiket leírsz jelenleg generalizált szorongásra utalnak. Ez is jól kezelhető a fenti módszerrel.

2019. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!