Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek betudhatóak a...

Ezek a tünetek betudhatóak a pánikbetegségnek?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag hónapok óta rettenetesen érzem magam. A nap legalább 90%ban egyfolytában gyötör valami. Nehezen kapok levegőt, néha egyenesen azt érzem, hogy nem is kapok egyáltalán. Össze-vissza ver a szívem. Gyengének érzem magam, néha az ágyból se tudok kikelni, mert fizikailag nem bírnak el a lábaim. Aztán elmúlik egy-két órára, majd megint visszatér. Ami a legijesztőbb, hogy mostanában éjszakánként borzalmas rosszullétekre ébredek, olyan érzés, mintha tényleg az utolsó lélegzetvételeim volnának, szakad rólam a víz, furán érzékelem a valóságot, a szívem olyan szabálytalanul ver, mintha bármelyik pillanatban felmondaná a szolgálatot, megsemmisülés érzésem van, mintha az összes létező erő kiszivárogna a testemből, és ülni se bírok, de fekve se jó, sehogyse. Le se lehet írni, hogy mit érzek, de borzasztó.. eddig legalább ha nagy nehezen elaludtam, akkor utána ébredés nélkül végigaludtam az éjszakát, de most az éjjelek lettek a legrosszabbak.

Tényleg létezik, hogy a pánikbetegségtől ennyire szörnyen érzem magam?



2018. dec. 23. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, és sürgősen orvoshoz kell menni. Minek vártál eddig? Az új évben az legyen az első dolgod.
2018. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a tünetek többnyire a szervezet rossz oxigénellátásból keletkeznek. Nézz utána a jógalégzés-, zenlégzés- főleg a Butyejko-légzésnek. A jutubon pedig a pánik betegségnek.
2018. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Úri betegség, a kemény fizikai munkát végző kazánkovácsok nem ismerték.
2018. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mindenkinek telik ezekre a drága pszichoterápiákra, a gyógyszereket pedig mellőzném, mert nem jelentenek megoldást önmagukban.

Nekem a légzésgyakorlatok nem segítenek, sőt, előhozzák a pánikot, mert a légzésemre figyelek.

Úri betegség, persze. Köszönöm az értelmes választ!

2018. dec. 23. 19:30
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát, pedig valamit kezdeni kell vele. A gyógyszer nem oldja meg az eredetét, viszont tünetmentessé tesz, és nem szenvedsz. És tünetmentes állapotban egy rövid terápia is elég lehet, nem kell évekre gondolni.
2018. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem pánikbetegség, de az tuti, hogy ORVOSHOZ KELL MENNED. Ne halogasd. Ne újévben legyen az első dolgod a doki, hanem karácsony után.

Kellemes ünnepeket :)

2018. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szépen leírtad a pánikbetegség tüneteit, szóval az.
2018. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést, ezek szerint tényleg az.

Nekem van egy ismerősöm, aki pánikbeteg, de ő teljesen máshogy meséli el a tüneteket. Ő csak a tömegben van rosszul, de nem igy. Akkor lehet neki van más gondja.

2018. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába megyek ezzel orvoshoz, felírják a nyugtatót, és ennyi. De persze, tudom, hogy kezdeni kell vele valamit. Már többször kijöttem ebből az állapotból önerővel, de most sajnos úgy néz ki, hogy már nem megy. :)

Csak azért voltam kíváncsi a válaszokra, mert kissé hipochonder is vagyok, és mindig attól félek, hogy ezek már abnormális rosszullétek, és nem a pánikbetegsének róhatóak fel.

Köszönöm azért a válaszokat!

2018. dec. 23. 21:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Felírják a nyugtatót és nyugodt leszel. Én abszolút gyógyszerellenes vagyok, a fél gyakori kérdéseket állandóan pszichológushoz küldöm és a pszichiáterről lebeszélem, de ilyen súlyos, zavaró, életvitelt akadályozó testi tünetekhez tényleg gyógyszeres terápia kell, mert olyan rosszul érzed magad, mintha tényleg életveszélyesen szívbeteg lennél. Lehet próbálkozni önerővel, de ha ez hónapok óta nem jön össze, akkor fel kell adnod az elveidet. Aztán utána, mikor már nincsenek meg az ijesztő tünetek, lehet boncolgatni az okokat.
2018. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!