Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mit hasznaltok tampon vagy...

Ti mit hasznaltok tampon vagy betet, es mert? Melyiknek nagyobb a nedszivo kepessege? Melyik a kenyelmesebb nektek?

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 11:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Intimkelyhet, előtte betéteztem. Nekem bejött, nekem nem plusz macera, meg vagyok elégedve vele. A tampon valahogy sosem jött be, életemben max. egy dobozzal használtam el.
2019. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Amikor anno először megjött, 13 évesen, az első pár évben csak betétet használtam, de mindig is utáltam.

Kényelmetlen, mindig kidörzsölt, és utáltam egész nap a saját véremben ülni.

A legrosszabb azonban az volt, mikor középiskolai gólyatáborban is pont megvolt, és a parton hülyéskedtünk a többiekkel, és a fiúk egyszer csak felkaptak, és ruhástól beledobtak a vízbe. Amikor pedig kijöttem, és láttam, hogy a véres víz folyik végig a lábamon (és ezt mások is kiszúrták), hát elsüllyedtem szégyenemben, sírva futottam végig a strandon, vissza a táborba a zuhanyzóba.

Ezután kezdtem el kísérletezni a tamponnal. Viszonylag hamar megtanultam használni, és azóta is csak azt vagyok hajlandó alkalmazni! Sokkal jobb a közérzetem a menzesz alatt, amikor épp nem görcsölök, szinte el is felejtem, hogy megvan! A cserére és a higiéniára mindig ügyelek, de sokkal jobban bevált, mint a betét.

Az intimkehellyel kapcsolatban pedig vannak fenntartásaim, biztosan nagyon környezettudatos meg trendi, viszont a cserével, tisztítással kapcsolatban vannak aggályaim.

2019. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Intimkehely. Az ilyen vért magukba szívós, tocsogós dolgoktól egy életre megundorodtam.
2019. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használom és mindkettőt utálom is. De a kehelyre még nem vettem rá magam.
2019. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%

Betétet használok, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze ehhez kellett az is, h kitapasztaljam melyik betét a legideálisabb számomra, rengeteget végigpróbálgattam mire körvonalazódott, valamint az se volt kevés idő mire kitapasztaltam mit/miért/hogyan csináljak, h ne legyen rossz betétezni. Eljutottam arra a szintre, h az úszáson kívül mindent úgy tudok csinálni betéttel, mint akkor, amikor nincs meg. Hál istennek nem túl erős vérzésem van, cserébe mondjuk 7 napig tart átlagban, de engem egyáltalán nem zavar a mensim. Sőt, örülök neki, ha megjön, így tudom, h minden rendben van a testemmel. Egyébként annyi a "titka", h érzés alapján cserélem, nem pedig idő vagy felszívott mennyiség alapján. Amint kezd kellemetlen érzés lenni odabent (befülled, elveszti a tartását, felpuhul stb tök mindegy mennyi cucc van benne, kicserélem. Ígaz, h így tök sokat elhasználok egy mensihez, de legalább mindig jó a közérzetem, nem nyomaszt a vérzésem. Szerintem sokan azért utálják a betétet, mert nem tudják rendesen használni. Rengeteg féle betét van forgalomban, ki kell próbálni minél többet, nem pedig egy fajta után levonni a kö etkeztetést, h ez vacak. Persze, sok nekem is az volt, viszont találtam olyat ami minden szempontból megfelelő. Illetve nem árt kitapasztalni h hogy lehet úgy betétet használni, h ne legyen baleset. Én pl vagy egy másik bugyival, vagy egy szorosabb derekú harisnyát még pluszban veszek a betétes bugyira, így nagyon szorosan a helyén marad, nem mozdul el, nem lesz semekkora rész a betét, és a testem között, így nem tud lefolyni a betétről. Ha elmegyek otthonról előtte mindig lecserélem, h biztos elférjen benne minden, ha esetleg nem lenne cserére lehetőségem stb. Sok ilyen kis apróság van, amit ki kell tapasztalni, és amitől teljesen más érzés a betét használat.


Én pont a tampont utálom, 3 mensit tamponnal csináltam, de inkább visszatértem a betétre. Egyrészt, mivel nem túl erős a vérzésem, sok idő alatt telt meg a tampon, ha nem volt rendesen tele, kellemetlen volt kihúzni, ha meg nagyon tele volt, gyakran jött még ki egy nagy csomó vér a tampon után, a fél wc olyan lett, meg gyakran a kezem is, olyan volt az egész, mint egy csatatér, jó mondjuk könnyen lejött, de nekem az úgy akkor is kiabrándító volt a látvány ahogy kiszedtem magamból egy vöröses petyhüdt pacát, a hang ahogy kihúztam, jah meg az is elég kiábrándító volt, amikor fürdés közben láttam a tükörből, h egy jókora kék cérnaszál lóg ki belőlem. Sokkal macerásabb volt a cseréje is: a betétet úgy is ki tudom cserélni, h hozzá sem kell érenem a felületéhez (kvázi bárhol bármikor) míg tamponnal nem csak a tamponhoz nyulkálok, de saját magamba is. Szóval, ha nem tudok kezetmosni előtte, az elég nagy rizikó. Plusz a nőgyógyászom mondta, hiába nem érzem odabent a tampont, attól az még ott nyílik szét bennem, ami megfeszült állapotban tartja a hüvely izmait, ami hosszú távon nem a legjobb. Prezentálta is: adott egy félbe hajtott A/4-es lapot, és annyit kellett tennem, h a két ajkammal (a számon)lazán megtartom.Pár perc után irgalmatlanul elkezdett zsibbadni, remegni a szám, nagyon kellemetlen érzés volt. És a doki szerint odabent is pont ugyenez történik a tamponnal. Na ezután nem is volt kérdés a betét. Ez volt vegzős koromban, idestova 11 éve, azóta ha ketszer volt bennem tampon, az is csak azért, mert váratlanul jött meg, nálam nem volt semmi, és csak tmpont tudtam hirtelen kérni valakitől. Persze amint lett betétem azonnal szedtem is ki a tampont, még, ha picit kellemetlen is volt.


A kehely, meg a mosható betét nálam kizárt dolog, a kehely szerintem még a tamponnál is jobban belefeszül a hüvelybe (ha nem így lenne, akkor simán kiesne), mellesleg nincs gusztusom egy trutyis csészét kiöntögetni, eltakarítgtni... A mosható betét ugyanez. Nyilván nem mosom ki más ruhávál együtt a mocskos betétet, ráadásul, h pl máshol vagyok amikor cserélni kellene, akkor mi van. Pl vendégségben álljak neki elmosni a retkes betétet, vagy pl egy bevásárlóban?! Áááh, nekem ez így kesz tortúra lenne, és útálnám is csinálni, így megint csak rossz élmény lenne a mensi, és rengeteg munkám van abban, h eljutottam erre a szintre, h nem visel meg a dolog egyáltalán max acserékre kell figyelni, viszont azt erzem, ha csere kell, ami baromi egyszerű, gyorsan megvan, a cuccot is csak addig látom, amíg össze nem tekerem, a véres betéttel csak annyi dolgom van, h belevágom a kukába, mehet be a tiszta, és kész is.

Szóval, én csak betétet használok, szeretem is használni mióta rájöttem a dolgokra, és mindig azt szoktam mondani, ha szóba kerül a dolog, h türelmesnek kell lenni, oda kell figyelni magunkra, h mikor mi történik a testünkkel, a betéttel stb, és akkor könnyen összeáll a kép, h hogy lehet úgy betétezni, h ne legyen vacak tőle. Ugyanúgy mint a tamponnál, azt is sokan megszenvedik, mire sikerül ráérezni a használatára. Szóval ez inkább fejben dől el, h csípőből elvetjük a betét használatát, vagy azért adunk neki esélyt. Viszont úgy látom sokan cikinek tartják ha valaki betétet hord ezért kezdenek már egyre fiatalabb korban tamponozni. Engem is sokan kritizáltak, h csinos fiatal nő létemre, miért nem használok inkább tampont, a betétet elég ciki hordani, ha csak nem valami probléma miatt. Mondjuk engem az ilyesmi már egy jó ideje hidegen hagy, mások szerint mi a ciki és mi nem, egyedül az számít, h jól erezzem magam a bőrömben, és ha nekem a betét a legjobb, akkor az sem erdekel, ha senki más nem használja,legalább több marad nekem... :D

2019. jún. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én mindkettőt használok. Az elején tampont, mert okyankor erősebb a vérzés, de éjszaka mindig betétet. Viszont a tampon számomra kényelmesebb (ha jól van felhelyezve nem érezhető)
2019. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Igaz írtam már,de hogy mi bajom van még a tamponnal: Nem cserélem minden pisilésnél, ott lóg a madzag, elkerülhetetlenül vizeletes lesz. Nekem senki ne mondja hogy nem fertőzésveszélyes, hogy egy pisis madzag lóg ki a hüvelyéből...z.
2019. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

#17

Mielőtt leülsz pisilni, megfogod a madzagot, és a comb és az ágyék közé tökéletesen be lehet "szorítani", ott marad amíg ülsz, és nem lesz pisis.

Annyira furcsa nekem, hogy ez másoknak nem evidens.... Az első tamponhasználatomkor teljesen egyértelmű volt számomra, hogy így egy tizedmásodperc alatt el lehet kerülni, hogy utána tocsogjon a pisiben..

2019. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Attól még vizeletes lesz..... Csak hiszed hogy nem.
2019. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!