Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

"Mértékadó nemzetközi testületek, mint az IARC és UICC,


valamint az Európai Unió ajánlásai szerint a 25 éves korban elkezdett és 65 éves korig periodikusan megismételt


szûrés jelent maximális védettséget az invazív méhnyakrák


kialakulásával szemben. Ez egyben a szûrésre rendelkezésre


álló közösségi források leghatékonyabb felhasználását is


jelenti.


Ha az egészségügyi ellátórendszer szûrésre felhasználható forrásai korlátozottak – és csaknem mindenütt azok


– az alsó korhatár akár 35 évre kitolható anélkül, hogy a


méhnyakrák keletkezésének kockázatát ezzel megnövelnénk."


2019. máj. 23. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos gőzöm sincs mi ez, és gondolom nem csak nekem.
2019. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meglepő. Tekintettel arra, hogy manapság jellemzően elég fiatalon kezdik az emberek a szexuális életet (akár 14-15 éves korban) és nagyon elterjedt a fogamzásgátló tabletta, ami ugye a terhességen kívül más ellen nem véd, igazán meglepő, hogy ha kitolnánk 35 évre a szűrés kezdetét, akkor nem növekedne a kockázat.

A legfiatalabb méhnyakrákos, akit láttam, az 24 vagy 24 éves volt, inoperábilis stádiumban. De in situ carcinoma jött már ki nem egy fiatal (35 év alatti) lány conisatumos szövettanából.

Lehet, hogy szignifikáns emelkedést nem okozna a halálozásban, ha 35-re tolnánk ki a határt, de azért pár ember tutira megszívná.

2019. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22 vagy 24 éves*
2019. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, előfordul, tudok olyat is sajnos, aki 13 évesen és szűzen halt bele.


Engem inkább az lepett meg (itt mondjuk nem szerepel), hogy 3 évente elég lenne a kontrol, ha nincs hajlam vagy olyan tényező, ami miatt nagyobb a kockázat.

De éves kontrolra úgyis elmegy az ember évente, akkor meg már úgyis szűrnek...

2019. máj. 23. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
De itt a bemásolt szövegben sehol nem szerepel 3 év. Csak hogy 25 és 35 között kell szűrni, meg ki lehet tolni a kezdést 35-re.
2019. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, ebben nem.

De ugyanígy EU-s ajánlás (gondolom, valahol lejjebb következne, de én is innen az oldalról másoltam már)

2019. máj. 23. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ebben nem hiszek:)

Persze, ha valaki nem fertőzött HPV-vel és ugyanaz marad a partnere 3 évig, akkor elég lehet 3 évente menni.

De ha nem így van, akkor azért 3 év alatt sok minden történhet.

Arról nem is beszélve, hogy emberi tényezők és szerepelnek a szűrés során. Le lehet venni szarul a kenetet, a patológus is elnézheti...

Ha évente megy az ember, akkor ha egyszer el is néznek valamit vagy szarul sikerül levenni a kenetet, nagy katasztrófa a következő szűrésig nem történik. 3 évnél már el tudom képzelni.

2019. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!