Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kövérség okai mik lehetnek?

Kövérség okai mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Sosem voltam nádszál vékony de az utóbbi időben csak úgy jönnek a kilók.

156 centi vagyok kb 90kiló 2XLes ruhákat hordok 48as gatyákkal.


Többször nekiugrottam a fogyókúrának eredménytelenül.

Barátnőm azt mondta talán a fogamzás gátló de 14évesen kaptam az elsőt a Dienillet amitől hizni kezdtem meg rosszul is lettem ezért magamtól abbahagytam az eredménye 2 rosszul sikerült terhesség lett abortusszal :(


Aztán kaptam 20 évesen a triregolt ettől nem vagyok rosszul.


Gimiben egy egészségnap alkalmából megmérték a cukrom 13volt 2 órával egy alma után.


Házidokim szerint az normálisan magas volt.


Inni rengeteget iszom 2-3-4 Liter egy nap főként Bolerós üditő vagy spáros Zöldtea

Pisilek is 20percenként.



Székelésem napi 2-3 változó állagú de inkább híg.


Menzeszem időben jön tünetmentesen lezajlik pecsételve 3nap alatt.


Enni inkább tészta, csirke, főzelék néha alma banán.

A zöldségfélék jó része sajna szájon át távozik :(

Édesség hát.. Napi 1-2 piskóta szelet ilyen Dörmi


Mozgás, nos sose mozogtam olyan húdesokat pl nekem nem volt tesi óra mert a mozgás koordinációmmal sok a baj pl elesek a saját lábamban nem tudom elkapni a labdát meg ilyenek...


A munkahelyemen jövök megyek egész nap meg itthon is sokat sétálok


Egészségügyileg nem tudom hogy vagyok igazaból panaszmentes vagyok a hallásomtól az izületeimen át a szerveimig elvileg minden jó.

Migrénes vagyok meg egy boka sérülés miatt néha fáj a lábam de ennyi.



Szerintetek mik okozhatják?


Volt aki mondta nekem talán rákos vagyok :(

Vagy pajzsmirigyes vagy cukros vagy szimplán ilyen.


De tök ciki hogy rég látott ismetősök azz hiszik terhes

vagyok azt nyilvanosan gratulalnak en meg leszegett fejjel "csak dagadt vagyok"


Házidokimhoz ha elmennék azt mondaná fogyózni nem egészséges majd ha már a dagiság életveszélyt okoz ráérek vele foglalkozni.


Igy most csak ötleteket várnék mi okozhatja?

Betegség vagy életmód?


Köszi


25L


2019. máj. 26. 14:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ki felejtettem hogy napi 2-3 kávét iszom nagy bögre tejes kávét 3cukorral.


Illetve melóban 2 energia italt :(

2019. máj. 26. 14:12
 2/12 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet: egészségtelen mozgásszegény életmód, betegség (pajzsmirigy pl.), függőség (állandóan eszik valaki), hízékony alkat amire nem figyel oda.


A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, 30%-ban a mozgáson.


Neked kb 46-50 kg-nak kéne lenned. Legyen erőd és kitartásod, hogy lefogyj fokozatosan. Azért írom, hogy fokozatosan, hogy ne nyúljon meg a bőröd, legyen ideje regenerálódni.

2019. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vérnyomásom

105-120 közt van a per érték 90 a pulzus 100

2019. máj. 26. 14:13
 4/12 A kérdező kommentje:

Keveset eszem 2x egy nap

Ma 2 merőkanál leves egy kicsi csirkecomb 1ek rizs.Ezzel elvagyok kb 6órán át.Max belvita kekszet csipegetek

2019. máj. 26. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"nos sose mozogtam olyan húdesokat" és " kekszet csipegetek"

Ezen kéne elgondolkodni.

2019. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy el kéne menni egy kivizsgálásra ahol a magas cukrodnak utána járnak és ha tényleg gond van akkor kezelik. Vérvételen pajzsmirigy értekeket nézess az is okozhat hízást. De az életmódod és táplálkozásod magaban katasztrofális. Enni nem eszel szinte semmi táplálót helyette kekszekkel, meg cukros italokkal viszed be a töménytelen mennyiségű kalóriát. Ettől bárki kövér lenne. Felejtsd el a cukrot, sütit, cukros üdítőket, energiaitalokat és gyümölcsöket mert abban is sok a cukor. Lassú felszívódású szénhidrátokat egyél. Teljeskiőrlésű termekek, sovány húsok halak, sovany tejtermékek, barmarízs, köleskása, próbálkozz kis adagokban a zöldsegekkel is hátha hozzászoksz. És.kezdj el sportolni valamit! Úszás, fitás, bicikli, aerobic....amijez kedved van. Minden nap egy órát. Vizet igyál a sok vacak helyett. Meg lesz az eredménye
2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! úszni nem tudok,futáskor elesek,bicóm nincs.Aerobichoz kéne koordinació.3műszakkimerít hogy alszok egész nap
2019. máj. 26. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok cukrot viszel be a szervezetedbe, csak nem tudsz róla. Ne bolerót meg cukrozott teát igyál. Hanem csak vizet. Semmi mást.

Legegyszerűbb, ha az üdítőket, és a szénhidrátokat kivonod az étrendedből. Nem könnyű, de ha nem teszel az egészségedért, ki fog?

Menj fel a kaloirabazisra, es merd hogy miket eszel.


Illetve ha nem vagy tisztában hogy mi egeszseges es mi nem, akkor menj el egy dietetikushoz, aki majd ir neked egy dietat. Nem fogyokurat, hanem dietat. Nem ugyanaz a ketto. Hajrá!

2019. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy valami insant megoldást vársz. Nézz jobbra aztán balra és fogyni fogsz 10 kilót. Sajnos ez nem így megy. A pulzusod rohadt magas. Gondolom mert kövér vagy. Mozogni nem akarsz csak a kifogas megy. Ha mozgáskoordinációs problémáid vannak akkor sétálj el az orvoshoz és kérj beutalót valami gyógytornára. Nehezen hiszem el, hogy otthon sem tudnál tornázni. Lábemeles, karemeles, guggolás, felülés....stb. vagy vegyél egy szobabiciklit és tekerj minden nap fél órát

Aztán növeld a mennyiséget. Edzőterembe is lemehetsz. Van személyi edző aki segít milyen gyakorlatokat csinálj ami segít és neked is megy. De ha semmit nem akarsz akkor kövér maradsz. Ráadasul ilyenahas cukor értekek mellett nem is szanadna semmit enned/innod amiben hozzáadott cukor van. Keress rá a neten az inzulinrezisutencia diétára. Sokat segítene. De az is kiváló ötlet ha felkeresel egy dietetikust. Vagy a.cukrod miatt egy diabetikust. Mert 13as érték az nagyon nincs rendben és ilyen táplálkozás melellett ebből súlyos betegségek lesznek! Kardiológiára is lenézhetnél. 100as pulzus az trachicardia. Nyugalmi állapotban rettentő sok!

2019. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Zabálsz mint a disznó, nem mozogsz lóf...t sem inkább kifogásokat keresel! A séta az semmi! Fussál egy órát heti 2x meg nyomjál 3x aerobikot. Na ez már valami. Bár ennyi kaja mellett ennyi edzéssel is csak szinten fogod magad tartani. Nem fogsz fogyni.

Ember! Aki fogyni akar az kerüli a cukrot, tésztát miegymást! Még a kávéba sem tesz cukrot! Veszi a fáradtságot hogy minden nap megpörgesse edzéssel a kalóriaégetést! Neked nem annyit kell edzened mint egy átlagember! 2 vagy 3x annyit! Hormonális szarokat elfelejteni! 14 évesen sok eszed volt neked is... baszni azt tényleg nagyin kell akkor... Normális munkát kell vállalni! Este aludni kell. Ha nem este alszol és nem eleget akkor többet is zabálsz - nem mintha amúgy meg tudnád állni... és még beteg is leszel. De legalább lesz mire fognod hogy gurulsz...

2019. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!