Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan oldjam meg lányom...

Hogyan oldjam meg lányom nyaralását?

Figyelt kérdés
11 éves lányom az utóbbi pár hónapban elkezdett menstruálni. Ezidáig nem hátráltatta semmiben viszont tavaly foglaltunk le szállást a nyárra, kiszámoltam és pont akkor lesz meg neki. Így hogy tudna egész nap strandolni velünk? Tampont nem szeretném kicsi még hozza nem neki való. Vagy csak térdig menjünk bele? Módosítani már nem tudok az időponton.
2019. máj. 27. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mini tampont miért ne használhatna? Én is tampont használok 11 éves korom óta.
2019. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a tampon nem játszik, akkor ez van. Betéttel ne menjen vízbe, amúgy is nagy a fertőzésveszély. De ki tudja, hogy egyáltalán pontos lesz-e neki. Mikor nekem 13 évesen megjött, két ciklus után 4 hónapig nem menstruáltam, és utána is össze-vissza legalább egy másfél évig. Úgyhogy ne stresszelj, őt se idegesísd vele.
2019. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy van egy 11 éves lányod, aki most kezdett el menstruálni, az egyet jelent azzal, hogy halvány lila gőzöd nem lehet arról, hogy nemhogy nyáron, hanem a következő hónapban menstruálni. Az is lehet, hogy 45 napra jön meg neki a következő vérzése, meg az is lehet, hogy 20 napra, meg az is lehet, hogy következő hónapban megjön neki, aztán szeptemberig semmit. Szóval nem paráznék erre rá annyira.

Egyébként meg a strandolás kimarad, napozik kint, vagy nem mentek fürdőbe, vagy csak térdig megy bele. Egy 11 éves lánynak még valóban nem ajánlott a tampon, anélkül pedig nem lehet fürdeni.

2019. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mini meretu menstruacios kehely, amennyiben nyitott ra? A kelyhes csoportban sok anyuka gyereke hasznal, tudnal tapasztalatokat kerni.
2019. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen szinte kizárt, hogy pontosan fog megjönni neki. Ha mégis, akkor használhat mini tampont. Vagy nem megy vízbe.
2019. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki tampont és eldönti használja-e. Nekem pont nyaraláson jött meg életemben először, anyum vett minit de én idegenkedtem tőle ezért nem használtam.

Bízd rá a dolgot, de szerintem érdemes már most felvetni az ötletet és ha a nyaralás előtt is van még menzesze biztosítani a tampont, hogy időben kipróbálja. A nyaralás helyszínén pedig ne csak pancsikáljatok, ha van más program is nem érzi magát teljesen kihagyva akkor sem ha nem fürdik.

2019. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit szomorú vagyok, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy évben többször is elmenjünk nyaralnj és most nem tudja úgy kiélvezni ahogy ezidáig. Imádja a vizet, ki sem jön belőle ha ott vagyunk. Így mostmár csak bízok abban, hogy vagy késik vagy előbb jön...
2019. máj. 28. 08:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Használjon tampont, és senkinek sem kell szomorkodnia. Na mindegy, majd megveszi magának a hátad mögött, én is így csináltam akkoriban.
2019. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked sem kellett volna gyerek! Ennyi ésszel szabadlábon...
2019. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mini tampon.

De egyébként nagy eséllyel még a jövő havi menzeszét se lehet megtippelni, nem még azt, hogy majd nyáron mikor....

2019. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!