Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » LÁNYOK! Van olyan akinek...

LÁNYOK! Van olyan akinek PCOS-ja van vagy csak felmerülőben van? Esetleg a hirsutismus is jelen van?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok mindig is rendszertelen volt a menzeszem, volt petefeszekcisztam, elvileg meg van is sok kicsi a petefeszkeimen. Felmerult a PCOS gyanuja, de a laborvizsgalat utan csak a prolaktin szint volt magasabb (majdnem dupla ertek). Orvos meg nem mondta ki de szerintem a hirsutismus is jelen van ( ahol erosebb: koldok csik, alkar, mellek kozott, labak, arc, konkretan majdnem az egesz testen) esetleg aki ebben szenved tudna valamit ajanlani a tunetek csillapitasara? tudom hogy nem gyogyithato teljesen, leglabbis ezt olvastam sok helyen. a PCOS legtobb tunete jelen van, a meddosegrol es cukorbetegsegrol nem tudok, hogy fenn all-e. Bar az utobbi az eredmenyeim alapjan kizarva.

2019. máj. 28. 22:02
 1/9 anonim válasza:

Rossz a kategória...


Nekem... Nálam tuti, 22 éves vagyok, háziorvos bunkó és súlyos betegséggel is rlküld...


Hát nekem a derekamon is férfias a szőröm...


Nőgyógyászra nem is volt pénzem eddig, a szüleim meg nagyon prűdek, nem adtak volna ilyenre... Egyszer voltam, 16 évesen, "viszket a p...ám és mutogatni magam".


Ha nincs ez és nem lakok otthon, már rég elmentem volna... Amúgy marad a szőrtelenítés, de nekem az arcom is nagyon elférfiasodott az utóbbi 2 évben, komolyan, nagyon észrevehető és még jobban megszőrösödtem...

2019. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia! Nekem "policisztás jellegű" a petefészkem, de tüneteim nincsenek,az orvos azt mondta nálam ezért nem beszélünk szindrómáról, mert az egy tünetegyüttest takar. Nekem fogamzásgátlót ajánlottak és szénhidrát diétát, ami neked különösen jó, ha tüneteid is vannak. Remélem segíthettem.
2019. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Előző vagyok! Ezt ajánlom figyelmedbe : [link] . Sok mindent találsz az oldalon. + mozogj nagyon sokat!
2019. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Slow carb diéta + rendszeres mozgás, ahol felmegy a pulzusod. A meddőség nem most fog jelentkezni, hanem 30 évesen, amikor gyereket akarsz. Én 36 vagyok, legalább 15 éve mondták először a PCOs-t, de ki se vizsgáltak és annyi volt a mondás, hogy akkor kell velefoglalkozni, ha gyereket akarok. Megszívtam, mostmár tudom... 3 sikertelen inszem után júniusban kezdjük a lombikot... Te ne juss el idáig! Most már rengeteg infó fellelhető erről az állapotról és diéta (életmódváltás (megtanulsz odafigyelni a lassú és gyors szénhidrátokra) + mozgással tök jól karbantartható.
2019. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tudom, ugymond nem igazan szabad mindenfelet olvasgatni az interneten, de azert szerettem volna tisztaban lenni magaval a betegseg fogalmaval es hogy mit is takar, miert alakulhat ki stb. es lehet, hogy butasagot csinaltam es csak magamra ijesztettem ra, de sok helyen irtak azt hogy a mellekvese is kozre jatszik ilyenkor, es a legtobb tunet amit felsoroltak stimmel. (pl.: faradekonysag, izulet fajdalom, feledekenyseg, hajhullas stb. es ezek tenyleg szerepet jatszanak tavaly szeptember ota, miota dokihoz jarok az alhasi panaszokkal)


Valakinek akinek esetleg volt mar ilyen vizsgalata az esetleg tudna meg mondani par szot rola? Vagy esetleg az egesz folyamatrol.


Csak felek, hogy ha nem mondjak meg idoben hogy mi a problema, esetleg olyan szovodmeny is fellephet amit nem biztos hogy szeretnek, ertem ezalatt peldaul a meddoseget. A doki akihez jarok pl. irt fel gyogyszert a prolaktin szint csokkentesere es mondta hogy 3 honap mulva kontroll. Azt viszont elfelejtette emliteni hogy miutan elfogyott a gyogyszer irassam fel a haziorvossal es meg csak a papiromra sem irtak ra. Szoval a tajekoztatas az altalaban elmarad. Latinul rairjak a korismeretet, de nekunk, akik nem tudnak latinul, mar senki sem hajlando elmondani hogy az konkretan most mi. Egy csomo olyan dolgot ugy tudtam meg az ambulans laprol hogy utana neztem az interneten. Viszont ez sem mindig jo, mert kb minden masodik cikkhez hozzafuzik a petefeszekrakot meg meg isten tudja milyen daganatos megbetegedeseket.


A kategoriahoz pedig azert irtam be ezeket, mert tudtam hogy igy elobb kapok valaszokat, szoval teljesen szandekosan tortent.

2019. máj. 30. 14:34
 6/9 anonim válasza:
Igazából azok a tünetek, amiket felsoroltál több mindentől lehetnek.pl hajhullást nagyon gyakran a pajzsmirigy alulműködése vagy vérszegénység okoz. Utána nézhetsz, de vizsgálatok nélkül sajnos nem tudhatsz semmi biztosat. Szerintem vedd rá magad egy nagyobb kivizsgálásra. Kérj beutalót a háziorvostól "teljes vérképre" (vagy nagy labornak szokták mondani), nézesd meg a pajzsmirigyed,illetve endokrinológiára is menj el. Szerintem, ha ezekre a vizsgálatokra elmész biztosan tudod merre indulj. A háziorvosnak is elmondhatod a tüneteid, akár ő is segít abban, hogy merre indulj. A "rák"... igazából szerintem felesleges rögtön erre gondolni, ha betartod az éves szűrővizsgálatot,biztosan észreveszik időben, ha van valami és tudnak cselekedni, de szerintem ez nem játszik közre.
2019. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sziasztok! Nálam régen megàllapították, hogy policisztásak a petefészkeim, évente jártam,járok kontrolra és gyakoriak voltak az itt fàj, ott fàj az alhasam tünetek. A kisebb cisztàk jöttek-mentek, ahogy haladt előre a ciklusom. Tudtam, hogy ott vannak, de nem okoztak igazán gondot. A bőröm nagyon pattanásos volt és erősebb a szőrzetem is. Egy nagyon stresszes (szigorlatok + sok munka) időszakom vége felé durvàn elkezdett hullani a hajam. Esténként marokszámra fésültem ki. Elmentem nőgyógyászhoz, aki vérvételt kért. A prolaktin szintem tízszerese volt a normálisnak. Elküldött MRI-re, nem-e egy kezdődő agyi daganat az okozója, a leletem negatív lett. Bromocriptint írt fel, aminek a szedését két hónap utàn abba kellett hagynom, mert mellékhatások jelentkeztek, pl lezsibbadt a kis- és a gyűrűsujjam, és térdtől lefele a 25 fokos szobában jegesek voltak a lábaim és alig tudtam mozgatni őket. A gyógyszerszedés felfüggesztése után pár nappal megszűntek a tüneteim. Újabb vérvizsgálat után kiderült, hogy a prolaktin szintem már normàlis, elmúlt a hajhullás is. Orvosi tanácsra pár hónapot vártunk a gyerekvállalással és 3 hónap próbálkozás után megfogant a gyermekünk, aki ép és egészséges. Szülés utàn közel 2 évvel a fogamzásgátló tabletta mellett döntöttem, mert nagyon felerősödtek a premenstruációs tüneteim. Komoly hangulatingadozás, fájó mellek és alhas, stb. Noriellel kezdtem, 5 hónap után váltottam Estellere, mert elviselhetetlenül fàjtak a melleim. Közben szeptember óta lett egy 3,8 cm-es cisztám a jobb petefészkem és a méhem között, a doki szerint a fogamzásgátló segíthet. 2 hónap múlva kontrol. A méhnyakrák szűrés negatív. Az Estellet szerintem lecserélem, mert a 3. héten mindig hirtelen felpuffadok, vizesedek, ami az új levél megkezdésével elmúlik, de kellemetlen.
2019. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gratulalok a babahoz 😊

Nekem csak duplaja volt az ertek, es en is Bromocriptint szedek. Meg szerencsere nem jelentkeztek mellekhatasok, sot nekem az allando szedules es hanyinger elmult miota szedem. Most hogy olvastam a kommented lefagytak a labaim, bar en mindig is ilyen voltam, szoval nem hinnem hogy ez nalam tunetnek tekintheto. Mindenesetre varok a kontroll idopontjaig, aztan max ha nem akarnak csinalni semmit, az lesz, amit amit az elobb is ajanlotattok, mev kerem a haziorvost hogy irjon beutalot (vagy amit kell) teljes verkepre. Bar 10 esetbol 8szor b*szik az ember fejere... szoval nem igazan tudom mit kene tennem, ha esetleg meg sem. De tovabbra is szeretnem hallani a velemenyeket es tanacsokat!

Tenyleg koszonom szepen, hogy ilyen sokan probaltok segiteni! ♥️

2019. jún. 4. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:

A teljes vérkép az semmi. Itt nem ilyeneket kell nézni, amit a teljes vérképnél néznek. Itt hormonokat kell nézetni, amiket nem mind lehet TB-re se.

Keress egy jó endokrinológust! Ő sokkal többet tud segíteni, mint egy nőgyógyász, pláne egy háziorvos. A legjobb ha találsz egy nőgyógyász-endokrinológust, akivel kijössz. Pl. Dr. László Dániel vagy Kelemen Csaba.

2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!