Enyhe PCOS-m van, babát szeretnénk, szerintetek a jelen helyzetben össze fog jönni? (adatok lent)

Figyelt kérdés

Van egy pici túlsúlyom, 164 cm 68 kg vagyok. 2-3 éve tudok arról, hogy van néhány cisztám. Tini korom óta van egy kis szőrösödés(bajusz,mellbimbó,szakáll,arc,has) de tényleg nem vészes. Menstruációm minden hónapban van, egy ideje hőmérőzök, az alapján peteérés is van. Ovu fájdalom is van, a vérzés 3-4 napig tart, rendesen megjön, barnázni nem szoktam. Odafigyelek arra, hogy egészségesen egyek, szedem az elevitet, leszoktam a cigiről. Úgy érzem, annyira nem lehet súlyos a PCOS, ha megjön rendesen és szép a görbém. Viszont félek, hogy nem fog összejönni a baba. Szerintetek? Van/volt valaki hasonló helyzetben? Az az egy dolog aggaszt, hogy néha peteérés után és még a menszi előtt görcsölget főleg a jobb petefészkem. Ti tapasztaltatok már hasonlót, ez normális?


itt a diagramm:


[link]



2013. ápr. 24. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van peteérésed, és rendes hosszúságú a ciklusod, akkor minden esélyed megvan a teherbeesésre. Hogy miért nem sikerül mégsem azt nehéz így megmondani. Nem hiszem hogy a ciszták. Ha utoljára 2-3 éve nézték, akkor még az is lehet, hogy már nincsenek ott. Ehhez orvos kell. Mióta mi komolyabban próbálkozunk, én gyakran megyek a nődokihoz. Szurkolok nektek!
2013. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van rendes menstruációd, akkor összejöhet így a baba. Viszont mindenképp kezeljétek ezt a dolgot nagyon-nagy odafigyeléssel a terhesség alatt, mert sajnos a PCOS-oknál sokkal nagyobb a vetélés esélye.

Sok sikert!

2013. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 29. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Az mindenképp jó jel hogy van pé és rendes a ciklusod. Próbálkozni lehet aztán majd meglátjátok. Sokaknak nincs egyébként ggond a menszesszel és mégsem jön össze természete úton. Arra tényleg angyon kell vigyázni hogyha van IR-es és nincs kezelve nagyon magas a vetélés kockázata kb 80% körüli. Na meg attól hogy van peteérés nem biztos hogy van rendes tüszőrepedés és hogy kiszabadul a pete.
2013. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És vajon, ha tegyük fel nem tud kiszabadulni a pete, akkor is megemelkedne a hőm? Mert végülis a sárga test termeli a progeszteront, ami ugye felelős a magasabb hőért, és addig meg lehet nincs sárga test, míg a petesejt benne van.
2013. ápr. 29. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem ir-em van pcos nélkül.

mindig megjött időben szépen, peteérésem is volt. De amíg nem jöttek helyre az értékeim, elvetéltem.

Plusz a progeszteronom is nagyon alacsony volt.

Esetleg egy új kivizsgálás valami szakorvosnál biztos, ami biztos alapon?


Remélem, nálad minden oké lesz!!

2013. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült a baba?
2016. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!