Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Veralvadasi rendellenesseg...

Veralvadasi rendellenesseg eseten szedheto ez a fogamzasgatlo?

Figyelt kérdés
Leiden homozigota vagyok. Azalia fogamzasgatlot szedhetek? Tudtommal egyes fogamzasgatok fokozzak a trombozis eselyet, ami egy leidenesnek eleg nagy gond...

2019. máj. 29. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
A dokit kérdezd erről.
2019. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kerdeztem a nogyogyaszomat, aki felirta, de legnagyobb sajnalatomra azt se tudta mi fan tetem a leiden mutacio... ugyhogy egyreszt keresek masik nogyogyaszt, masreszt bejelentkeztem hematologushoz, de csak 2 het mulvara kaptam idopontot, addig gondoltam kiirom a kerdest.
2019. máj. 29. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
De azt tudta a nőgyógyászod hogy nálad kialakulhat trombózis? Nem kell tudnia minden részletet csak ezt és figyelembe veszi.
2019. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne szedje az Azaliát

Ha a következőkben felsorolt betegségek valamelyikében szenved, ne szedje az Azaliát. Ha ezek közül bármelyik megjelenik Önnél, kérje orvosa tanácsát, mielőtt elkezdené szedni a tablettát. Elképzelhető ugyanis, hogy orvosa nem hormonális jellegű fogamzásgátló eljárás használatát javasolja Önnek.

- Ha allergiás a dezogesztrelre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

- Ha trombózisa van. Trombózisban a vér kórosan megnövekedett alvadékonysága miatt vérrögök keletkeznek az erekben {pl. a végtagokban (mélyvénás trombózis), a tüdőben (tüdőembólia), a szívben (szívroham), az agyban (sztrók, agyvérzés)}, amelyek emiatt elzáródhatnak.

- Ha Ön súlyos májbetegségben szenved vagy szenvedett, és a májfunkciói még nem álltak vissza a normálértékre (ezeket laboratóriumi vérvizsgálattal ellenőrzik).

- Ha bizonyos hormonra (progesztogén) érzékeny rosszindulatú daganata van (mint egyes mellrák-fajták).

- Ha tisztázatlan eredetű hüvelyi vérzése van.

Abban az esetben, ha az Azalia szedésének ideje alatt fordul elő Önnél bármelyik a felsorolt kórképekből, azonnal forduljon orvosához.


4. Lehetséges mellékhatások


Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Az Azalia szedésével kapcsolatba hozható súlyos, nemkívánatos hatások már leírásra kerültek a "Tudnivalók az Azalia szedése előtt" című 2. fejezetben. Kérjük, hogy további információkért olvassa el az említett pontot, és haladéktalanul beszéljen kezelőorvosával, amennyiben szükséges.

A készítmény szedésének ideje alatt szabálytalan időközönkénti hüvelyi vérzés jelentkezhet. Ez lehet éppen csak enyhe pecsételés, amely még betét használatát sem teszi szükségessé, de lehet komolyabb vérzés is, amely jobban megfelel egy vérzés periódusának és tisztasági védelmet igényel. Előfordulhat, hogy egyáltalán nem jelentkezik Önnél vérzés. A szabálytalan vérzés nem jelenti azt, hogy a tabletta fogamzásgátló hatékonysága csökkent volna. Általánosságban Önnek nincs más teendője, csak folytassa az Azalia szedését. Ha azonban a vérzés erős vagy elhúzódó, beszélje meg orvosával.

A dezogesztrelt szedők a következő mellékhatásokat jelezték:

Gyakori (10 kezelt személyből 1-nél kevesebbet érinthet):

- megváltozott kedélyállapot,

- csökkent szexuális vágy (libidó),

- depressziós hangulat,

- fejfájás,

- hányinger,

- faggyúmirigy-gyulladás (akné),

- fájdalmas emlők,

- szabálytalan menstruáció vagy a menstruáció kimaradása,

- testsúlynövekedés.

Nem gyakori (100 kezelt személyből 1-nél kevesebbet érinthet):

- hüvelyi fertőzés,

- kontaktlencse viselési problémák,

- hányás,

- hajhullás,

- fájdalmas menstruáció,

- petefészek ciszta,

- fáradtság.

Ritka (100 kezelt személyből 1-nél kevesebbet érinthet):

- kiütés,

- csalánkiütés,

- fájdalmas kékes-vöröses bőr alatti csomók (eritéma nodózum) (ezek bőrbetegségek).

A fenti mellékhatásokon kívül előfordulhat az emlők váladékozása vagy folyása. Ritkán méhen kívüli terhesség fordulhat elő. Azonnal forduljon kezelőorvosához, ha az angioödéma tüneteit észleli, mint például az arc, a nyelv vagy a torok duzzanata; nyelési nehézség; vagy csalánkiütés és légzési nehézség


[link]



Felírta de nem váltottad még ki mi? Neten az összes ilyen betegtájékoztató megtalálható. Jó olvasást.

2019. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még a négyes vagyok ennek még utána olvastam

A tromboembóliás betegségek kialakulásának esélyét növeli, ha a Leiden-mutáció mellett - amely jelenleg nem befolyásolható rizikófaktor - más kockázati tényezők is jelen vannak, mint például a fogamzásgátló tabletták szedése, a dohányzás, az elhízás, a cukorbetegség, a magas vérnyomás, a mozgásszegény életmód és a visszértágulat.


Szedhetsz egyáltalán fogamzásgátlót?

2019. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azaliát szedhetsz, kombináltat nem.
2019. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen mondtam neki, hogy leiden homozigota vagyok es fogalma nem volt rola, hogy az pontosan micsoda.


Ezt a betegtajekoztatot en is olvastam.... de egyeretelmuen en nem latom benne, hogy veralvadasi rendellenesseg eseten lehet e szedni vagy sem. Ebben csak konkretan azt irja, hogy ha teomboziosom van, akkor ne

2019. máj. 30. 04:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!