Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzasgatlommal kapcsolatb...

A fogamzasgatlommal kapcsolatban lenne kerdesem! Rosszul vettem be, jart mar valaki igy?

Figyelt kérdés
Kb 2 eve szedek mar Jangee tipusu fogamzasgatlot,meg soha nem volt semmi problemam vele,meg csak el sem felejtettem soha,azonban tegnap,illetve ma hajnalban tortent egy kis baleset. Minden nap 18:00-kor szedem be,igy csutortok 18:00 leven be is vettem,utana a parommal voltam (szexeltunk is es el is ment bennem,hogy megparabb legyen a dolog :D). Pentek hajnali 3-kor ertem haza es annyira almos es bamba voltam,hogy mikor raneztem a telefonomra es lattam,hogy pentek van bepanikoltam,hogy basszus,a penteki tablettam kimaradt,ezert gyorsan bevettem. Amint lenyeltem,tudatosult bennem,hogy ezt 15 ora mulva kellett volna megtennem,hiszen most kezdodott a pentek,nem pedig pentek ejszaka van:D Mar csak a penteki es a szombati tabi lett volna hatra,utana kezdodne a tabi mentes het. Szerintetek ilyenkor mi a teendo,ma 18:00-kor vegyem be a szombati adagot es egy nappal tolodjon minden? Vagy ez a hajnali adag mar pentekinek szamit? Felek,ha kihagyom a 18:00-ast,akkor nem leszek vedett. Ti mit tennetek? Sajnos a betegtajekoztatoban csak annyi allt,hogy nem okoz egeszsegugyi problemat,ha tobbet veszek be egy nap,semmi egyeb instrukcio. Jart mar valaki igy? Koszi elore is a valaszt,es bocsi,hogy hosszura sikeredett!

2019. máj. 31. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ha fogamzásgátlót szed valaki, akkor semmi akadálya arra, hogy benned menjen el a párod - ugyanis éppen erre találták ki!

Másodszor nem úgy véd, hogy aznap, amikor beszeded, akkor véd, ezért teljesen mindegy, hogy tegnap volt szex vagy sem.

Harmadszor a szedésnél az a lényeg, hoyg két tabletta közt ne legyen 12 óránál több szünet, ezért azt javaslom, ma este szedd be a következöt és utána minden nap a többit, amíg végére érsz a levélnek.

Ennek ugyan annyi következménye lesz valószínüleg, hogy egy nappal elöbb lesz a megvonásos vérzésed. Ha ez zavar, akkor egy újabb levélböl szedj be egy tablettát, akkor ugyanabba a rendszerbe jutsz, ahol most vagy.

A vérzés után meg egy új, megkezdetlen levéllel folytasd. (Azt meg, amiböl az egy szemeet beszedted, tedd el hasonló esetekre)

2019. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsót akkor nem ma este venném be 6-kor, hanem holnap reggel 6-kor. Így a pénteki nap az utolsó a levélből, ugyanaznap kell majd kezdeni szünet után, és 24 óra alatt nem veszel be 3 szemet.
2019. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, holnap szombat, tehát ha holnap reggel veszed be, akkor ugyanaz a nap lesz.

Azért ezt tanácsoltam, mert már csak 1 szem gyógyszered van a levélből.

2019. máj. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam valahol,

(Még nem szedek csak fogok és elléggé elvetemült vagyok annak hogy utána olvassak) hogy ma már a legtöbb fogamzásgátló igenis 24 órás védelmet ad, ezért kell mindig ugyan abban az időpontban bevenni (nem a kombináltakat hanem a mini tablettákat [link] , csak hogy ne kezdjétek el leszedni a fejem hogy ez hülyeség)

De annak is utána olvastam hogy a tied kombinált szóval nincs gáz, semmi nem indokolja hogy még ma be vedd a másikat, a 12 órát viszont mindenképp várd meg hogy leteljen bármi is legyen

2019. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokot,mind nagyon hasznos volt!! 😊
2019. máj. 31. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!