Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő után normalizálódot...

Mennyi idő után normalizálódott újra a ciklusotok a fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés

A kérdés főként azokhoz szól, akik évekig szedték. Én 4 évig szedtem, de a kínzó mellékhatások miatt végül - nehéz döntés árán - letettem.


Az utolsó megvonásos vérzéstől számított 28 nap múlva megjött ez első normál menstruációm, ami nem fájt, egyáltalán nem volt durva. Most a 44. napon vagyok, és még semmi, bár már 3-4 napja olyan érzésem van, hogy meg fog jönni, de eddig mégsem láttam semmi pirosat a bugyimban.


Nagyon félek. Mindig védekezünk amúgy gumival, ami sosem szakadt ki, nem csúszott le, tehát belém nem kerülhetett sperma, de mindig attól rettegek, hogy mi van, ha mégis.


Hozzátartozik a dolgokhoz, hogy június 2. hetén beteg voltam, olyan szinten rosszul, hogy toltam magamba a Neocitrant minden reggel és este. Ezenkívül még Sterpsilst és Dorithricint alkalmaztam a torkomra. A betegség vége felé, amikor már kezdtem jobban lenni, de a tüsszögés, orrfolyás megmaradt, megpróbálkoztam az allergia gyógyszerrel, amiből pár napig szedtem be napi egyet.

Ráadásul nagyon megviselt lelkileg az utóbbi időszak, mert abból a tárgyból vizsgáztam, ami a mumus volt az egyetemen, és már eleve csúszom miatta egy félévet. Ebben a vizsgaidőszakban másodjára lett meg, de mindent összevonva negyedjére, és ugye a 6. sikertelen vizsga után lett volna a kirúgás. Már közel voltam hozzá, pedig nekem már csak ez hiányzik, illetve a ráépülő őszi féléves tárgy hiányzik a diploma megszerzéséhez.


Egyébként érzelmileg labilis vagyok (diagnosztizált és terápiára járok), szóval én az ilyesmit úgy fogom fel, mintha világ vége lenne. Tehát ha rosszul vagyok, akkor nagyon rosszul, olyan szinten, hogy szuicid gondolataim is támadnak. A nagyfokú stressz hatására pedig tudom, hogy késhet a menstruáció, de hogy ennyit? :(



2019. jún. 22. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló előtt pontosan 28 napos ciklusaim voltak, sosem késett, sosem jött korábban. Abbahagyása után (2016. augusztus) még mindig nem pontosan állt be, 23-32 nap között jön.
2019. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Bar tudom mar par holnap eltelt, de leirom.

Tiz evig szedtem, tavaly Dec kozepen tettem le. Kb fel ev volt mire beallt a ciklus.

A megjott mindig idoben, es 28 napos volt, csak egy dolog. Mivel a gyogyszer beallitja es nem megjon, csak megvonasos jelentkezik, ezert nincs p.e. sem, igy egy teljesen ellenorizheto rendszered van miatta, a sajatod majd most kialakul.

Nekem volt hogy 23 napos Lett, a legtöbb nekem ax volt, amikor 33 napra jott Meg, es sokaig ossze vissza, semmi rendszer nem volt. Most ugy nez ki beallt a ciklusom 26-7 napra, bar épp az elozo csak 25 napos Lett, Meg a verzes is rovidebb. Plusz mar erzem a peteeresem is, Ami eleinte fura volt.

Ugyhogy Ido Kell neki, a stresses Meg tolhat rajta ...

2019. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi. Amikor ezt a kérdést írtam, akkor a 40. napra jött meg, most már 63-nál járok.


Közben voltam dokinál is, aki beutalt egy vérvételre, ahová már el is mentem, de csak 2-3 hét múlva kapok eredményt.

2019. aug. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!