Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rövidül a megvonásos...

Miért rövidül a megvonásos vérzés ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés
10 hónapja szedek fogamzásgátlót, 6 hónapig szedtem ditinell-t, most 4 hónapja noriel-t szedek mert a ditinellnél a 4. Hónap után felmerült az a probléma, hogy a szokásos 4--6 nap helyett 2 napra rövidült a vérzésem. Voltam ultrahangon illetve csináltam tesztet a legutóbbi alkalommal de nem volt semmi különös, gyógyszer váltást javasolt az orvosom. Ez meg is oldotta a problémát, azonban most a 4. hónap után ismét csak 3 napig tartott a "menstruációm". Mi lehet a probléma? Ti mit javasoltok? Nincs semmi panaszom, nem okozott nálam egyik sem mellékhatásokat, mindig óramű pontossággal beszedem, soha nem próbáltam csúsztatgatni a napokat. Valakinek van hasonló tapasztalata? Mit javasoltok? (Természetesen az orvosommal is beszélni fogok erről)

2019. jún. 24. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy rövid ideig tart a vérzés, mert a fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártyát. Nekem is 2 nap van erősebb vérzés, utána gyengül, aztán még van pecsételés az 5-6. napon.
2019. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Igazából azelőtt állok értetlenül, hogy 4-5 hónapig semmi ilyen jellegű probléma nincs mikor elkezdek szedni egy gyógyszert, eddig mindig 3-4 napig tartó erős vérzésem volt és mindig csak az utolsó 1-2 napra csökkent le a mennyisége, most pedig egyik hónapról a másikra 2 napig tartó erős vérzés + 1 napig tartó enyhe vérzés után teljesen elmúlt. Lehetséges hogy bizonyos ideje szedni kell a gyógyszert ahhoz hogy kialakuljon ez a rövid időtartam?

2019. jún. 24. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Igen, kell hozzá egy bizonyos idő. Júliusban lesz 2 éve, hogy gyógyszert szedek, kb egy 1 év után lett olyan, mint amit fent írtam.

2019. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!