Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a nők úgy szedik a fogamzasgátlót, mint a vitamin?

Figyelt kérdés
Oké, hogy véd meg “jobb” mint a gumi, meg nincs vele (annyi) macera (a férfinak semennyi), de mégis, azok a nők, akik ezen élnek évekig, belegondolnak abba, hogy mit tesz a szervezettel + belegondolnak a kockázatokba? Ér annyit a szex (vagy a pasi akiért teszed), hogy ezt bevállald?

2019. jún. 25. 15:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Valóban az orvosok hibája is ez, hogy itt tartunk. Sokszor hasraütésszerűen írnak fel ilyen tablettákat, pedig a minimum egy hormonvizsgálat lenne előtte. Ráadáasul sokszor nem is a páciens kéri, hanem az orvos magától mondja, még csak nem is fogamzásgátlás céljából, ami igazán megdöbbentő.


Kedves #8, a hozzád hasonló tájékozatlan emberek ha legalább a fáradtásgot vennék és utánanéznének a dolgoknak, könnyen beláthatnátok, hogy nem a fogamzásgátló tabletta az egyetlen megoldás (sem a havi bajra, sem a fogazmásgátlásra). Rengeteg alternatíva létezik és nem csak a spirálra kell gondolni még.

Nekem is borzasztó erős görcseim szoktak lenni, kétszer már előfordult olyan, hogy leírhatatlan fájdalomra ébredtem, amihez szédülés és verejtékezés társult. Azt hittem, elájulok, nagyon rossz érzés volt. Mégsem nyúltam fogamzásgátlóhoz, mert mégcsak nem is erre való.


Én örülök, hogy leírtátok a különféle általatok pozitívnak vélt hatásait, azonban azt nehéz elhinni, hogy azt nem látjátok be, hogy nem élhettek örökké fogamzásgátlón, ergó ezek a "pluszok", amikkel a fogamzásgátló tabletták bírnak, múlandók. Mi több, szerintem igazán gyenge érvelések ezek. A fogamzásgátló nem csinál többet a testtel, mint elhiteti, hogy történt megtermékenyítés. A várandós nők bőre is ragyogó, akkor miért nem estek teherbe? :D Remélem, értitek az iróniát.


Természetesen mintahogy a dohányosok közül sem mindenki lesz tüdőrákos, úgy a fogamzásgátlót szedő nők közül sem mindenkinek lesz petefészek- vagy melldaganata, azonban at tény, hogy ezeknek a kockázatát növeli. Lehet, hogy egyes daganattípusok kialakulását csökkeni, de mit ér ez, ha másfélét meg felerősít? Ráadásul itt nem csak erről van szó, tüdőembóliát, trombózist, stroke-ot, migrént is okozhatnak ezek a készítmények. Nyílván az arra hajlamosabbaknál ezek a tünetek, betegségek nagyobb eséllyel jelennek meg, de tegye fel az a kezét, akinél végeztek ilyen vizsgálatot. Akkor meg honnan tudja?


Az a legszomorúbb, hogy manapság a fogamzásgátló ilyen univerzális problémamegolóként él az emberek fejében. Bármilyen nőgyógyászati vagy hormonális problémára ez a legkézenfekvőbb. Pedig azt kellene belátni, hogy ez csak tüneti kezelést nyújt, a probléma gyökerét nem folytja el. És az egy dolog, hogy a laikusok erről így vélekednek, a megfelelő tákékozottság hiányában, de, hogy a szakorvosok ennek mintáját követik, az döbbenet.

Nem tudok elmenni bőrgyógyászhoz a problémás bőrömmel, mert egyből adja a beutolót a nőgyógyászhoz, hogy ő majd fogamzásgátlót ír fel.

2019. jún. 25. 20:32
 12/13 A kérdező kommentje:
10-es, ezt jó hallani (amit az orvosokkal kapcsolatban írtál).
2019. jún. 25. 20:35
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
Évekig szedtem, semmi gondot nem okozott nekem. Sokáig küzdöttem fertozessel, gyulladassal kiderült hogy az óvszerre vagyok allergiás, ezért váltottam inkabb tablettara, miota ezt szedem teljesen elmúlt. Az orvosom aki felírta lelkiismeretesen megvizsgált elotte, elküldött vérvételre, kikerdezett. Fel évente jártam vérvételre hogy megbizonyosodjak nem okozott e semmi problémát. Úgyhogy nekem teljes mértékben bevált.
2019. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!