Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoknya és betét. Hogy szoktát...

Szoknya és betét. Hogy szoktátok megoldani?

Figyelt kérdés
Holnapra vártam, hogy megjöjjön, viszont most jött meg az előbb. Tudom hülye voltam, mert szoknyában jöttem. Betétet tettem be, viszont nagyon kellemetlenül érzem így magam. Bent kell lennem az irodában egész nap. Félek, ha erősebb lesz a vérzés, nehogy olyan legyek. Ti hogy oldjátok meg az ilyen helyzetet? Kb meg sem merek mozdulni.
2019. júl. 1. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Fogalmam sincs, mióta az eszemet tudom, tampont használok. 12 évesen jött meg, pont télen, tehát mire szoknyás időszak jött, már tamponoztam. És lehet szüzeknek is használni, nincs olyan, hogy nem tudod feltenni, meg érzed, hogy ott van.Gyakorolni kell. Higiénikusabb, az izzadsággal, levegővel keveredve a véres betét undorító bír lenni nyáron.
2019. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Mire gondolsz pontosan? A bugyi szoknyában meg nadrágban is ugyanúgy a helyén van, a betét mitől csúszna el?
2019. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem az elcsúszásra gondolok, hanem ha hirtelen felállok, nehogy ugy meginduljon, hogy gond legyen.

Vagy a szagok ugye.

Én is tampont használok, de nem volt most nálam csak betét.

2019. júl. 1. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

"Nem az elcsúszásra gondolok, hanem ha hirtelen felállok, nehogy ugy meginduljon, hogy gond legyen.


Vagy a szagok ugye."


És ez mennyiben más, ha szoknya vagy nadrág van rajtad? Mert szerintem az égvilágon semmi.

Az egyedüli különbség, hogy a nadrág jobban rádsimul, és ha netán átázol, azon egyböl meglátszik.

2019. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Sosem értettem, mi a baj a szoknyával. Ha átázik, akkor a nadrág is át fog. Bugyi csak van rajtad...
2019. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

A friss vér szagát egy vámpír bizonyára megérzi, de olyanok valószínűlg nem dolgoznak az irodátokban.

A betéted nem fog elmozdulni, gondolom hozzáragasztottad a fehérneműdhöz. 2-3 óránként cseréld ki, annyit még egy erős vérzésnél is ki kell bírjon.

Egyébként meg nyugi. A menstruáció a női test természetes funkciója, semmi szégyenletes nincs benne. Persze, nem tesszük közszemlére a véres fehérneműnket, ahogy a taknyos zsebkendőt sem, de ha véletlenül összevérezed a szoknyádat, nem kellene jobban aggódj, mint ha az orrod vére ered el, és attól lesz pecsétes a ruhád.

2019. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Nagyon jól megfogalmaztad, mert pont ettől féltem. Igazad van egyébként. Csak olyan kellemetlen ez az egész. Köszönöm :)
2019. júl. 1. 12:57
 8/11 anonim válasza:
#1 Én csak nem szűzen tudtam tampont felhelyezni. Amíg szűz voltam, fájt, fel se ment rendesen, bénáztam. Nagyon durván szűk voltam. És még most is szűk vagyok, csak már a tampon könnyen felmegy :D
2019. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte mindig szoknyát, ruhát hordok. Ha mensizek, akkor is. Ráadásul csak betétet használok, de nem nagyon volt még emiatt gondom. Mondjuk én úgy szoktam, h abugyimra amiben van a betét vagy egy passzosabb derekú harisnyát, vagy mégegy bugyit húzok, h szorosan a helyén tartsa a betétet. Így teljes biztonságban érzem magam, ugyanis ha szorosan van alattam a betét akkor nem tud hol lefolyni róla a vér. Akkor szokott lefolyni róla, ha van valamekkora rés a betét meg a bugyi között, ha picit lazábban van rajtam a bugyi. De figyelek rá, h elég szorosan legyen a helyén. Eddig még bejött ez a módszer.


A csörgés nem igazán zavar, én is szoktam hallani másoknál, konstatálom, h megvan neki, azt nem foglalkozom vele tovább. Velem ugyanez a helyzet, ha valaki meghallja a betétem zörgését, akkor is mi lesz? Nyilván nem fogja firtatni a dolgot, ha meg mégis, nekem nem gáz erről beszélni, meg az sem, ha tudják, h mensizek. Szóval erre a részére nem tudok érdemi választ adni,ha csak azt nem, h ne is törődj vele, ha zörög.


A kellemetlen szagokra az az egy jó megoldás van, ha gyakran cseréled a betétet. Nem kell órákig benthagyni azért, mert fer még bele. Ha kezdem kellemetlennek erezni odabent, minél előbb kicserélem, ha kell még akkor is, ha alig maszatos egy picit. Sokan órákig ülnek egy véres betéten, mert, h még fér bele, aztán csodálkoznak, a szagokon, meg hogy milyen rossz erzés betétet hordani. Persze, h az egy félig véres betét. A lényeg, h nem kell ezeket megvárni vele, aztán nincs ilyen probléma.


Gondolom azóta már túl vagy rajta, azért írtam csak, h lásd, nem egy nagy történet ha szoknya van rajtad betéttel.

2019. júl. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl mindennap szoknyát hordok. ha menstruálok ha nem. simán beteszel egy nagy vastag betétet rá egy passzos bugyit harinaci szoknya ennyi. így nem fog csúszkálni a betét.legjobb ilyenkor a rakott szoknya mert annak az az előnye is van h nem domborodik ki rajta a bugyi vonala így a betét se látszik.tudom hogy kényelmetlen és sokszor ha pl otthon vagyok nincs zaj akkor hallom ahogy csörög zörög de ez engem nem zavar hozzátartozik az életemhez. ráadásul én sokszor tenát használok ami olyan mint egy pelus annyira erős a vérzésem és fáj is nagyon a pocim az első 2 napban de kibírom.én ilyenkor is csinos nőies vagyok.úgy gondolom az a jó ha egy nő szoknyába jár.az a nőies öltözködés.még egy csini övvel megdobva nagyon jól tud állni. a nadrágot rövidnacit cicanacit stb utálom nem is nőies szerintem.egy kis kellemetlenséget el kell tudnom viselni abban a pár napban hisz ezektől vagyok nő. el kell fogadni hogy menstruálunk és a szoknyához is jó ha hozzászokunk.főleg azért is mert ha munkahelyen megkövetelik akkor ne érjen meglepi. nekem elvárás az irodában a szoknya harisnyával.de nem ért váratlanul mert egész kislány koromtól szoknyába jártam.
2019. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!