Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem megy fel a tampon. Megakad...

Nem megy fel a tampon. Megakad. Mitől van ez? Mit csinálják máshogy?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és szűz.

Most próbáltam először tampon használni, és az elején nem volt semmi gond, de az OB Mini fele ment csak fel. :( Nem értem miért, az elején könnyű volt, és hátrafelé is toltam nem csak felfele. Sőt a végén már össze-vissza forgattam, hátha elindul valamerre, de semmi.



2019. júl. 4. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Előzőt kiszedted?

Amügy applikátoros obval próbáld, sokkal könnyebb!

2019. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mivel életemben először próbáltam, nem volt előtte bent tampon.

Van itthon OB applikátoros tampon? Tampaxból is csak normál találtam az meg óriási. :/ Talán Tampax Compak Lite könyebb lenne, de még nem találkoztam vele MO-n.

De a baj azzal is az, hogyha nem csúszik be az applikátor eleje végig, akkor hiába lenne nagy segítség, nem tudom beljebb tolni.

2019. júl. 4. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg hanyattfekve, ellazulva.
2019. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Normál ob applikátoros van, müllerben lehet venni, sokkal könnyebb feltenni, mint a sima minit
2019. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
És a tampax egy szar
2019. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne felfelé told, hanem hátra. Az applikatoros tampont felejtsd el. Ott az ujjad. Ne termeljük már a szemetet az ilyen hülyeségek miatt...
2019. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk...van applikátor papírból is...

Persze, hogy nem termeljük fölöslegesen, rögtön menstuációs kehellyel kezdek...(De megnyugtatok mindenkit, hogy amint sikerül átállok a sima tamponra, de eddig semmi nem ment fel...)

Nem értem miért rossz a tampax. Van akinek nem válik be, de én ott még nem tartok, egyelőre csak be szeretném imádkozni legalább magát a tampont a hüvelyembe, de még eddig sem jutottam el.

Tolnám még hátrébb de már akkor olyan érzésem van, mintha a végbelemet akarnám keresztül szakítani a tamponnal. Már szinte vízszintesen is próbáltam.

2019. júl. 4. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Lazíts és nyomd erősebben. Ha ujjal nem megy, applikátorral sem fog. Azzal nem érzed jobban a hüvelyedet...
2019. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, amikor azt tanácsolják, hogy feküdjön hanyatt. Oké, ez otthon könnyít a helyzeten, de nyilvános wc-ben hogy fogja megoldani? Amíg szűz voltam, nekem a legkisebb tampon sem ment fel, nem mozdult semerre, erősen nyomni meg nem tudtam, mert iszonyatosan fájt. Pláne mensi alatt, amikor alapból szarul vagy. Felizgult állapotban nyilván könnyebb lenne, de ilyenkor mindenre gondolok, csak izgalmakra nem. Soft tampont megpróbálhatnáf esetleg.
2019. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!