Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyűrűt egy héttel...

Hüvelygyűrűt egy héttel korábban,2 hét után vettem ki, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tájékoztatót olvastam, aszerint nekem az sem világos, hogy ez még a második vagy a harmadik hét-e... Ha a másodiknak veszem, akkor vissza kéne tennem, de már a kukában van! Ha a harmadiknak akkor pedig várni 7 napot. Járt már valaki így? Egy darab orvos válaszolt erre, ott azt írta, hogy egy hét múlva helyezzen fel másikat... Szerencsére terhes nem lehetek, de nem tudom, jó lesz-e úgy, ha egy hét múlva teszem be a gyűrűt. Ladeering egyébként, de ugyanaz, mint a Nuvaring.
2019. júl. 12. 06:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Üdvözlöm!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi tévő legyek abban az esetben, ha tegnap 22.00 körül levettem a Nuvaring gyűrűmet, de most vettem észre, hogy egy héttel korábban tettem ezt meg. Visszahelyezzem, és egy hét múlva vegyem le? Vagy inkább várjam a menstruációm végét, majd ugyan úgy használjam tovább? A barátommal nem (és más férfival sem) voltam szexuális kapcsolatban, mert távkapcsolatban élek (2 hete voltunk együtt utoljára).

Válaszát előre is köszönöm!



Üdvözletem!

Ha 24 órán belül vissza tudja tenni, akkor még érdemes.

Ha nem, akkor várjon 7 nap szünetet, és akkor tegyen fel újat. De a levétel után 10 napig másképpen is védekezni kell.


Inkább nem venném ki a kukából, mert pont rászedtem a macskaalmot is... Szóval (gondolom) egy nőgyógyász csak ért hozzá. Így annyit bonyolítottam volna a dolgon, hogy tegnaptól számítva 10 napig védekezzek máshogy is?

2019. júl. 12. 06:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi olyan bonyolult? 21 napig fent van, aztán 7 napig nincs. Így kellene csinálni állandóan. Már nyilván tartsd meg a 7 napos szünetet, utána tegyél fel másikat.
2019. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mire ez a nagyképű válasz. Elég sok éve használom már, nem arról kértem kioktatást, hogy hogyan kell használni, hanem hogy ebben az esetben mit kéne tenni, mert még nem fordult velem elő. De azért köszi, én is így terveztem, de pl. a fenti doki máshogy írta.
2019. júl. 12. 06:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is jártam így (más volt a szitu, de a lényeg ugyanaz, hamarabb vettem ki).

Én vártam 7 napot a kivételtől számítva és beraktam az újat.

Mi utána egy hónapig alkalmaztunk kiegészítő védekezést. Biztos ami biztos alapon, nem férne bele egy terhesség.

De írta a doki, hogy 24 órán belül még újra beteheted. Nyilván az újat, nem a kukásat

2019. júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a doki (ha jól értem) a régi gyűrűre gondolt. Nekem sem férne bele a terhesség, viszont ilyen szempontból nyugodt vagyok, mert a 2 hét alatt nem volt szex. Ha neked bejött, akkor én is megvárom inkább még a következő gyűrű végét, az a biztos. Köszi a választ!
2019. júl. 12. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!