Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ilyen a ciklusom?

Mitől lehet ilyen a ciklusom?

Figyelt kérdés

Legutóbbi alkalommal az előző menstruációmhoz képest pontosan a 14. naptól barnás sűrű folyást tapasztaltam, nagyjából egy héten át, a 21.napon pedig vérzést, tehát kb 7 nap után megjött. Utána olvastam illetve az ismereteim utána arra jutottam hogy az alacsony progeszteron miatt ugye nem tudott úgy/hosszaban megmaradni a megvastagodott méhnyálkahártya ezért lökődött le ill. jött meg a menstruáció is hamarabb. Először arra is gondoltam hogy csupán ovulácuós folyás, viszont jóval sötétebb színű is volt, több napig is tartott (7) és meg is jött hamarabb.

Régebben is volt ilyen rövid ciklusom (kb 21-23 nap) viszont az utóbbi egy évben szinte mindig 28 vagy 29 napra jött meg.

Orvoshoz egyenlőre nem mentem, gondoltam megvárom a következő hónapot, tapasztalom e ismét.

A kérdésem egyébként arra vonatkozna ha van itt valaki esetleg aki tapasztalt hasonlót vagy netán szakember, hogy megállja-e a helyét az, hogy ennek az oka az alacsony progeszteron szint és ha igen, akkor annak mi lehet az oka. Nyilván nyáron más ételeket fogyasztunk, más a napi rutinunk. 1-2 hónapja nem fogyasztok szénhidrátot és a vegetáriánus táplálkozást is próbálgattam (nem vontam ki tejesen a hús fogyasztást az életemből, inkább csak minimálisra csökkentettem) tudom távol állnak ezek a dolgok egymástól, de puszta kíváncsiságból, lehet mégis összefüggés?



2019. júl. 14. 21:15
 1/1 anonim válasza:
100%
Ez itt a Számítástechnika » Hardverek földje... :)
2019. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!