Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy a valószínűsége annak,...

Nagy a valószínűsége annak, hogy inzulinrezisztenciám lehet?

Figyelt kérdés
Pco beteg vagyok,24 éves. Mivel mindig leesik valószínűleg a cukrom, mert sokszor rosszul vagyok munkahelyen is, pl buszon is, és olyankor remeg a kezem, a térdem, gyengének érzem magam, szédülök, hányingerem van, sápadt vagyok, hideg ráz, ma például a szám enyhén el is volt kékülve, és édességet eszem meg iszok sokat akkor jól leszek, de egy két óra múlva megint rosszul. Igaz én vékony vagyok, de terheléses vizsgálatra eddig nem küldött az endokrinológusom.
2010. júl. 10. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek még mindig nem a cukorbetegség tünetei, és 2-es típusú cukorbetegségben is magas a vércukor (hiába több az inzulin is; mert pont az a lényeg, hogy van inzulin, de NEM tud hatni, ezért lesz magas a vércukor).

És ha Te vagy az, akinek hipofízis adenoma okozza a PCOS-ját, akkor végképp nem valószínű, hogy 2-es típusú cukorbetegséged is lenne...

2010. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem tudom, csak azt mondták valószínű magas az inzulinom, és hogy leeshet a cukrom, mert mindig az édestől vagyok jobban. És mondták h PCO esetében gyakori az inzulin, enzim és anyagcsere zavar, vagy valami hasonló. Igaz nem vagyok kövér, mint a legtöbb Pco és cukros beteg, sajnos majd csak vizsgálaton derül ki.

A fejem sokat fáj, és remegek, de nem az idegtől. Száj elkékülés is lehet cukor probléma jele?

És igaz az, hogy pco soknál terhesség közben nagyobb eséllyel jön ki az a tipusu cukorbetegség?


Mi a különbség a hagyományos és a kettes tipusú diabétesz közt?

Ha nem hat az inzulin, hiába termelődik, akkor ezekszerint a beadott inzulin sem hatna, viszont az egyes tipusnál pótolni kell, de hat?

2010. júl. 11. 00:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezek nem a cukorbetegség tünetei.Nekem is voltak ilyen tüneteim.Nekem azért esett le a cukrom mert nem ettem rendesen és kevés folyadékot ittam.Egyél igyál rendesen föleg ebben a hőségben.

Az I-es és II-es típusú közt az a különbség hogy az egyik fiatalkorban a másik pedig idősebb korban jelentkezik.

2010. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A PCOS az esetek 90%-ában az elhízás miatt alakul ki és az elhízás a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának az esélyét is növeli (vagyis az elhízásnak a PCOS és a 2-es cukorbetegség is a következménye). De ha te vékony vagy, akkor te a másik 10%-ba esel, ahol valami hormonális probléma van (mintha kb. 1 hónapja szintén lett volna itt a GYK-n egy 24 éves, vékony PCOS-ás beteg, akinek adenoma okozta a betegségét, szerintem az is te voltál).


Az 1-es típusú cukorbetegséget az okozza, hogy az inzulint termelő sejtek elpusztulnak (ált. autoimmun oka van), ezért nem termelődik inzulin. Ez főleg fiatalabb korban gyakori. Itt értelemszerűen az inzulin pótlása az egyetlen megoldás.


A 2-es típusú cukorbetegség fő oka az elhízás (hogy ez miért okoz inzulinrezisztenciát nem fejtem ki, mert bonyolult biokémiai okai vannak). Az a lényege, hogy a sejtek az inzulinra érzéketlenek lesznek (nem biztos, hogy 100%-ban, lehet, hogy csak 80%-ban), ezért az nem tud hatni, és így a vércukorszint is magas lesz. A hasnyálmirigy érzékeli a magas vércukorszintet, ezért megpróbál még több inzulint termelni, de sokszor még így sem tud csökkenni a vércukorszint. Vagyis a laboron az látszik, hogy magas a vércukor és az inzulin is (bár, ez utóbbit sokszor nem mérik). Ilyenkor a kezelés főleg a megfelelő (szénhidrátszegény) diéta betartatásából áll, de itt is adhatnak inzulint (mivel lehet, hogy a betegben 3x annyi inzulin ér el annyi hatást, mint amennyi az egészségesben). Ez főleg idősebb betegekben szokott kialakulni. Érdemes még megjegyezni, hogy sokszor a hasnyálmirigy "kimerül" egy idő után (mert folyamatosan sok inzulint kell termelnie), ezért a 2-es típusú cukorbetegség átcsúszhat 1-es típusúba.

2010. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm


hát nálam a PCO az már tény, de nálam nem az elhízás okozza, de azt mondják mindig vannak kivételek. Hát nem tudom hogy mennyi a cukrom, mert ritkán mérik, de akkor is csak megböknek és kész, de olyankor mnidig éppen jól vagyok, a cukor pedig mindenkinél le eshet és fel is mehet, csak nem mindegy mikor, ezért mnodták, hogy nem ártana terheléses cukorra mennem, ott úgyis kiderülne, mondták páran, hogy cukrosok igenis remeghetnek ha leesik, és lehet tőle hányinger, persze azt más is okozhatja. Az a fura, hogy én édesség után, meg édes ital után jobban leszek. Rendesen eszem iszom és mégis rosszúl vagyok, étkezés után jobban leszek, de max csak fél vagy egy órácskára. Gondolom vérnyomás is okozhat hideg verejtéket, meg fáradság érzést, esetleg megint vrszegény lettem, az még hasmenést is okozhat meg fogyást úgy tudom, van aki azt mondja, lehet meleget nem bíroja a szívem, és azért fáj a mellkasom, mikor hányingerem van és szédülök, és az iso kozhat hőhullámból hidegrázást. Ettől függetlenül nem hinném hogy csak az lenne a baj, hisz a szív problémára nem hatna a cukor bevitele, de tudom hogy maga a diabétesz az rámehet az érrendszerre, a szívre is, attól függetlenül hogy fiatal vagyok és nem diagnosztizáltak nálam eddig rossz eredményeket ezzel kapcsolatban, és a családban sem. A pco az tulajdonképpen mi, hormonzavar, enzimzavar, vagy anyagcsere?

2010. júl. 11. 16:31
 6/11 A kérdező kommentje:

A száj kékülése mitől lehetett?

És hogy lehet az hogy majdnem rosszul voltam annyira melegem volt, másik pillanatba meg 30 fokba pulcsit kellett vennem és úgyis remegtem annyira fáztam, pedig nem voltam lázas. A buszon mikor hányingerem van akkoris ugyanezek a tünetek, és ott is bekapok egy cukrot és jobban leszek, igaz a melegbe mégkevésbé viselem el a dolgokat, és ha erősen süt a nap, de télen is rosszul szoktam lenni hidegbe.

Vagy nem a leeső cukortól vagyok rosszul, hanem esetleg a rosszullét maga okozza a cukor leesését vagy megemelkedését?

Hallottam arról is, hogy az egyensúly folyadék a fülben, azzal lehetnek problémák.

2010. júl. 11. 16:34
 7/11 A kérdező kommentje:
éjjel elég gyakran érzem h remeg a testem, szinte már rázkódik, lehet köze esetleg mindehez? Vagy lehet ez más pszihés dolog?
2010. júl. 11. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is PCOS vagyok. Az inzulinszint ilyenkor mindig magas, ezért mindig éhesnek érzi magát az ember. Főleg édesség esik jól. Hidegrázás gyakori. Mivel te sovány vagy, valószínűleg nem anyagcsere zavarod van, hanem hipofízis daganatod. Mindenképp kérj MRI-re beutalót, ott meg tudják állapítani.
2010. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen, nekem hipofízis daganatom van, már voltam mr en, és ettől van pco m is, ez okozhat cukrot

kettes tipusut, magas inzulin meg ilyenek :)

én éhes csak ritkán vagyok, nem kívánom a kaját, nem is esik jól, inkább csak azt érzem h fáj a gyomrom, mintha mit se ettem volna, hamar átmegy rajtam a kaja, hiába eszek vasat is, alig épül be

szal ah idegrázás lehet cukortól? mer édesség után jobban vagyok, de utána vedelnem kell vizet, valamikor meg akkoris sokat pisilok, ha alig iszom, és még melegbe is


de azt mondták hogy nekem enzim és anyagcsere zavarom van, és nálam örökletes, csak apámon meg tesómon a pajzsmirigyen jött ki


én már jártam gasztroenterológiára, most pedig majdnem egy éve endokrinológiára jártam


sajna terheléses cukor vizsgálaton még nem voltam, szerintem szívem sem bírja meleget, hol 80 a vérnyomásom, tegnapelőtt meg 178 volt

és időnként úgy érzem mintha össze vissza verne a szivem, multkor el is kékült a szám, meg fázni kezdem 30 fok melegbe pulcsiba, úgy hogy nem voltam lázas.

a melóhelyen is hiába idzok meg cukrozom, 20 perc múlva megint elsápadok és rosszúl vagyok, szorít a mellkasom, remeg a térdem kezem, (nem pszihés) gyengének fáradtnak érzem magam, akkoris ha aludtam és nincs káros szenvedélyem, lever a víz, fal fehér leszek, néha sárgás a szám körül, de én a buszon meg kocsiba is rosszúl szoktam lenni, a körhintán is


kkisebb koromba meg gyakran elájultam, de nem találtak akkor semmit, epilepszia vagy ilyenek


cypromixet szedek, és sajna emlőmben is van ciszta meg mindkét petefészkem tele van cisztával


24 éves lány

2010. júl. 14. 07:25
 10/11 A kérdező kommentje:

amikor éppen jól vagyok, akkor jó a vérnyomásom vagy vércukrom, de gyakrabban kéne mérni, ahogy a szívritmust is


éjjel sokszor rűzkódik dobálózik a testem azt sem tudom mitől lehet, meg hogy látok fura dolgokat, ki tudja, lehet az agydaganat miatt van minden


de ilyenkor ne lenne hányingerem mikor rosszúl vagyok,

nha valóban az édes italkat csokit kívánom, de van hogy sima vizet, meg inkább sós ételeket

vízre egyből édeset kell ennem vagy sósat, édességre meg egyből inni kell, mer megint szarul leszek

2010. júl. 14. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!