Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagyon keveset alszok este...

Ha nagyon keveset alszok este mert sokat tanulok akkor mennyi a valószínűsége, hogy epilepsziás rohamom lesz?

Figyelt kérdés
Sokat tanulok alatt azt értem,hogy pl. 5:10-kor keltem és legkésőbb 5:30 neki álltam tanulni és még mindig tanulok. 5-kor akarok ma kelni,hogy többet tudjak tanulni. Maximalista vagyok így rengeteget tervezek magamnak. Különben rosszul érzem magam.Epilepsziás vagyok . Nagyrohamom már több,mint 14 éve nem volt.
2011. okt. 30. 02:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Kb.24-28 percet aludtam (Most 5:00-kor keltem )
2011. okt. 30. 05:12
 2/4 anonim válasza:

Mindenképpen aludj többet!

Anno, mielőtt elkezdtem volna gyógyszert szedni, látványosan nagyobb eséllyel voltak mioklónusos rohamjaim (és erősebbek), ha nem aludtam eleget. Mondjuk az elmúlt másfél hónapban nekem is alig volt időm aludni, volt is két kisebb rohamom...

Mindenképpen oszd be úgy az időd, hogy tudj napi 7-8 órát aludni (a neurológusod is tuti ezt mondja - az enyém szokta ;) )! Ez nehéz, ehhez talán érdemes lenne profi módon menedzselni az időd, vannak erre módszerek (nehogy azt hidd, hogy sokáig nem hittem kamunak, de tényleg működik). A tapasztalatom az, hogy ha napokon át nem alszol legalább 7-8 órát, és nem fekszel le időben, akkor iszonyatosan lecsökken a koncentrációképességed, sokszor ugyan az a munka sokszorosával tovább tart, sokkal rosszabb minőségben tudod elvégezni, lehangolt, motiválatlan leszel. Érdemes néha beáldozni, hogy aznap nem végzed el a dolgod, inkább hagyod másnapra, de aludj! Én is maximalista vagyok, tapasztalatból beszélek!

Az biztos, hogy a kialvatlanság nagy rizikófaktort jelent a rohamok megjelenésére nézve (l. alvásmegvonásos EEG-vizsgálat), nem érdemes kockáztatni!

2011. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk fősuli alatt is voltak alvásban mert rosszul alszok meg sokat tanulok. Meg azóta is de mivel elakarom hagyni a gyógyszert nem mondom (amúgy is kicsik). De tényleg egy idő után tapasztaltam ,hogy alvásban meg éjszaka előjöttek amikor nagyon keveset aludtam. Volt,hogy nappal is de akkor otthon voltam. Ilyenkor féltem a nagyrohamtól. Időbeosztásom meg elég rossz. Mottóm: eredményt akarok elérni sokat kell érte dolgozni/tanulni. Eddig nem kerültem kórházban és rosszullétem sem volt ilyen miatt kb. 2 hete .Igaz volt,hogy este mosakodás közbe a kagylóba szélébe magam de ez is nov.elején volt. Az is igaz,hogy mióta nincsenek valszeg azért mert olyan fáradt vagyok,hogy nem tudok korán kelni és van,hogy nappal is pihennem kell.
2011. nov. 18. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyi
2012. máj. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!