Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el anyukámnak...

Hogy mondjam el anyukámnak hogy nem menstruálok? Még soha nem jött meg 16L

Figyelt kérdés

És ez baj? Orvoshoz kell mennem? Mit fog csinálni?

Anyukám elmondott nekem erről mindent 12 évesen és ad pénzt betetre is hogy vegyek magamnak ha kell. És azóta nem beszéltünk erről nincs is sokat itthon mindig dolgozik


2019. júl. 19. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz menj el. Nyugodtan mondd meg neki, nem lesz baj.
2019. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk, amikor adja a pénzt a betétre, csak lehetne némi időt szakítani arra, hogy megmond neki, ---anyu, nem kell betét, mert még sosem menstruáltam.
2019. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nem úgy adja hogy mondja hogy betetre. Ad mindig hogy koltsem amire akarom csak többet ad hogy azt is tudjak venni ha kell.
2019. júl. 19. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Valamiért feszélyez téged a téma. Ez nem probléma, de hidd el, nincs mit szégyellni ezen. Nyugodtan mondd el anyukádnak, és lassan orvoshoz is érdemes lenne elmenni.
2019. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Egyszerűen: anya, még soha nem jött meg, de már elmúltam 16. Eljönnél velem egy nőgyógyászhoz? Ennyi.


16 éves kor után el KELL menned. Kapsz egy injekciót, és annyi, megjön.

2019. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
aha, de a lóvét azt meg zsebrevágtad... :D mondjuk nem kell tudnia anyunak, hogy eddig sosem jött meg... valamiért nem jön meg... nem voltál senkivel, te sem érted... dokihoz kéne menni... viszont a dokinak ne kamuzz :DDD
2019. júl. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# pénzt adja 12 éves koromtól magától tudja hogy még akkor nem volt meg de azóta mindig adja
2019. júl. 20. 09:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy anyukád kezeli inkább tabuként a témát. Négy éve nem tűnt fel neki, hogy még nem jött meg? Nekem ez az "ad pénzt betétre, hogy vegyek, ha kell" is elég fura...

Nekem is kamasz lányom van, ovis kora óta tud róla, hogy mi a menstruáció, 10 éves korától alaposabban felkészítettem (nekem akkor jött meg először, ezért arra számítottam, hogy neki is korán fog, de nem így lett).

Most 12 és fél éves, és ha nem is napi szinten téma, de azért havonta legalább egyszer beszélünk róla, hogy lassan már esedékes lesz, bármelyik pillanatban várható (a kamaszodás minden más testi jele megvan).

12 éves kora van a táskájában egy betét, mert tudom, hogy ha megjön neki, akkor az valószínűleg hirtelen fog, nem lesz lehetősége vásárolgatni. De azt is elmagyaráztam, hogy ha véletlenül nincs kéznél betét, mit tud tenni (pl. az iskolában).

A lényeg, hogy folyamatosan téma nálunk, tudom, hogy még nem menstruál és azt is tudnám, ha menstruálna. A szükséges kellékekkel pedig én láttam el.

A fentiek alapján azt mondom, nem csodálkozom, ha nehezen tudsz erről beszélni vele (bár gondolom, akkor másról se nagyon tudtok...)

Szerintem elég annyit mondanod, hogy még nem jött meg a menstruációd és szeretnél elmenni nőgyógyászhoz. Valószínűleg lesz egy ultrahang, illetve egy vérvétel, ahol hormonokat néznek.

2019. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hát elég furi anyukád van..nekem 3 lányom van, kettő már menstruál. Anélkül, hogy számolgatnám, tudom, hogy kb. Mikor fog megjönni nekik az aktuális hónapban. Anyukádnak ez nem tűnik fel???
2019. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9# Alig van itthon reggeltől estig dolgozik csak vasárnap van itthon akkor meg pihen egesznap. És mi nem nagyon szoktunk beszélgetni
2019. júl. 21. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!