Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs problémáim...

Menstruációs problémáim vannak. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszul érzem magam, mikor menstruálok. Óriási mértékben veszítek vért, vérrögök is gyakran előfordulnak. Fáj a hasam, a derekam, gyenge vagyok, szédülök, alig bírok megmoccanni ilyenkor. Egyszer a menstruációm idején majdnem összeestem, és elájultam, az anyukám fogott meg a karjaiban. Jó pár helyen olvastam, hogy a fogamzásgátló szedésével enyhültek a menstruációs problémák, de én még csak 13 éves vagyok, nyílván nem szedhetek ilyet. Mostmár mindenképpen el kell mennem nőgyógyászhoz, de nagyon félek tőle. Nem tudnátok valami megnyugtatót írni, esetleg tanácsokat, hogy otthon mit lehetne tennem a problémák csökkentésére?

Előre is köszönöm.


2010. jún. 15. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:

szia


hát, megnyugtatót annyit tudok írni, hogy idővel valószínűleg enyhülnek ezek a tünetek, vagy meg is szűnnek. a menstruációm elején 13-14 évesen, nekem is nagyon fájt a hasam, és nagyjából ugyanezeket a tüneteket produkáltam, mint te, ájulással együtt, és ma már csak egy enyhe hasfájás szokott előfordulni. régen én felmelegítettem egy fedőt, becsavartam törülközőbe és így raktam a hasamra, a meleg sokat segít. gyógyszer amúgy nem enyhíti a fájdalmat? nekem a rubophen nagyon bevált. amúgy van, akinek egyszerűn ilyen rossz a menstruáció :/ nem jelent semmi rosszat, de idővel szerintem biztos jobb lesz. de azért szerintem is inkább menj el nőgyógyászhoz, ő többet tud mondani. ne félj tőle, nem kell:)

2010. jún. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is nagyon szenvedős vagyok. Valószínűleg kevés folyadékot iszol ilyenkor, legalábbis nálam ez okozza a problémát. Nagyon jó a mentatea, mert görcsoldó hatású, a Visegrádi ásványvíz, mert magas a magnéziumtartalma, ami megint csak jó a görcsökre. Illetve, ha aludni se tudsz tőle, mint sokszor én, akkor tegyél a hasadra melegvizes palackot, csak vigyázz, meg ne égesd magad! Ezek be fognak válni, mert megtapasztaltam.
2010. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el mindenképp nőgyógyászhoz! Ne félj, ő nem azért van, mert élvezi ha nézi és tapogatja a puncidat, csak segíteni akar. De csak úgy tud segíteni, ha megvizsgál!
2010. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el nögyógyászhoz, mert erre van gyógyszer is (NEM fogamzásgátló), de lehet, hogy csak kezdeti nehézségek miatt van. Az orvos tud tanácsot adni és nem kell félned, nem fog semmi olyat tenni, ami fáj neked.
2010. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Általában nem csak hasi görcsöt elmulasztó gyógyszert használok, inkább fájdalomcsillapítót, mert az enyhíti a derekam fájását is. Részben segítenek, de miután elmúlik a hatásuk, ugyanúgy fáj mindenem, és azért egy nap nem vehetek be sajnos olyan sok gyógyszert, amennyi igazából kellene a fájdalmaim csillapítására.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, kipróbálom a tippeket, remélem bevállnak. Nem tudnátok tippeket adni inkább a vér mennyiségének csökkentésére? Vagy arra nincs megoldás? :(

2010. jún. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!