Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló vélemények?

Fogamzásgátló vélemények?

Figyelt kérdés

Gondolkozok rajta nagyon ugyanis minden hónapban rettegek hogy terhes vagyok, elegem van! Mi óvszerral védekezünk csak! Mindent szeretnék tudni, mik a mellékhatásai, mi a jó/rossz benne, igaz e hogy meghízok tőle, menstruációt hogyan befolyásolja? Hamarabb múlik el?

19/l


2019. júl. 21. 16:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

-Mellékhatásként (nálam legalábbis): csökkent a libidó

-A rossz benne: megvonásos vérzés jelentkezése előtti napokban intenzív, hányingerig eljutó fejfájás

-A jó benne: nem lettem terhes mellette, lényegesen lecsökkent a vérzés mennyisége, erőssége (Tisztasági betéttel átvészelem a megvonásost)

-Igen, befolyásolja a menstruációt: Nincs peteérésed, nincs menstruációd. A megvonásos vérzés pedig lókaki a menstruációhoz képest. Hamarabb múlik el, igen.

Asszem, mindenre válaszoltam. :-D

2019. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És hízhatok tőle?
2019. júl. 21. 16:09
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
De meg mennyire
2019. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Hízhatsz. Én is híztam.

Nálam is libidócsökkenést okozott, sőt, nálam még menzesz se volt tőle, pedig minipill volt.

Én inkább a pesszáriumot javaslom. Fogamzásgátló zselével együtt, pontosan betartva az utasításokat, elég megbízható.

2019. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
4, a pesszárium még annyira se megbízható mint az óvszer. Nem túl épeszű ajánlat.
2019. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

5-öske, tapasztalatból adtam a tanácsot pesszáriumra. 15 évig használtam (napi szinten), és nem estem vele teherbe. Amikor abbahagytuk a védekezést, akkor lett két gyerekem.

Utána tabit szedtem, és megtapasztaltam a fentebbi hátrányait. Nem ajánlanám senkinek se.

Mondj Te épeszűbb tanácsot, ha olyan tapasztalt és okoska vagy. Te mit használsz, ami szerinted tuti?

2019. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem volt vele bajom. A libidóm nem csökkent annyira hogy ne akartam volna a szexet. Nem híztam el és nem volt semmiyen tünetem szinte mikor "megjött". Mikor abba hagytam petefészek cisztáim lettem el kezdtem hízni és zsírosabb lett az arcom és nagyon durván naponta kívántam a szexet egy pár hónapig. Jah és még szedtem kevesebb volt a cucc és rövidebb ideig tartott. Minél tovább szedtem annál kevesebb. 4 évig szedtem és normál tamponnál sosem kellett nagyobbat használnom mióta abba hagytam meg a super plus is kevés szinte. Röviden nekem semmi bajom nem volt vele. De csak komolyabb kapcsolatban kezdeném el újra.
2019. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Felesleges lepontozni, a Pearl index nem hazudik.

Én nem bíznék hormonmentes fogamzásgátlásban, és egy 19 évesnek sem ajánlanám, gondolom nem jönne jól egy becsúszott gyerek.

2019. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Egy 19 évesnek a hormonbevitel se jönne jól.
2019. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%

Mi a jó?

- Ez a legmegbízhatóbb védekezési forma.


Mi a rossz? (nekem)

- Csökkent libidó

- 10 kg-t felszedtem, és még most is küzdök vele

- Pattanásos, kisebesedő arc, de mindig ugyanazon a ponton jöttek ki - máshol gyönyörű volt a bőröm, de az államat tönkre vágta

- Mindig úgy néztem ki, mint aki fel van fújva, mert folyadékot is visszatartott a szervezetem


Menstruációd pedig nem lesz, csak megvonásos vérzésed. Nekem alig jött valami, főleg az utóbbi időben, viszont odabent égető érzés volt, amikor "megjött".


Részemről soha többé.

4 év után hagytam abba, én is 19 voltam, amikor elkezdtem.

2019. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!