Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normalis fogamzasgatlo...

Ez normalis fogamzasgatlo mellett?

Figyelt kérdés

3 eve szedek fogamzasgatlot, eddig semmi panaszom nem volt soha. 11 napja mult el a "verzesem" tehat most megjonnie nem kell. 8. Tablettat veletlenul elfelejtettem bevenni (ilyen sem volt eddig) betegtajekoztatoban elolvastam, a 9.el egyutt este potoltam is, azt irta a tajekoztato, kiegeszito vedekezes sem szukseges melle 8-14. Tabletta kozott ha ez elofordul. Viszont 9. Tabeletta utan minimalisan elkezdtem verezni (pisiles kozben vettem csak eszre, nem nagy mennyiseg volt es csak par oraig tartott) utana ez ugylattam abba maradt viszont eltelt 3-4 nap es meg egy minimalisan barnas folyasom van. ( nem egesznap, keves es nagyon vilagos, ez is csak mosdoban tunik fel szinte) ezt okozhatja maga a gyogyszer vagy az, hogy kimaradt egy szem es kesobb potoltam?(bar mivel azt irta ra nem kell kiegeszito vedekezes en ebbol azt szurtem le nem okozhat gondot)

Az utobbi napokban stresszesebb is vagyok, kevesebbet eszem es alszom ez nem tudom mennyire szamit.

Nogyogyaszhoz egyebkent is mennem kell mas miatt, de mire o fogadni tud (magan) az meg 1-2 het is lehet.


2019. júl. 23. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Amiatt van, hogy kimaradt egy tabletta és másnap 2-t vettél be. Amúgy olyan fogamzásgátlók még nem láttam, amit duplán kell bevenni, ha kimaradt egy szem, milyen gyógyszer ez?
2019. júl. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta úgy működik, hogy a szünetben lecsökken a hormonszint, elkezdődik a megvonásos vérzés (ami nem menstruáció). Mivel kimaradt egy szem, a szervezetben lecsökkent a hormonszint, elkezdett leválni a méhnyálkahártya. Nincs ebben semmi szokatlan. Ha ismered a tabletta működési elvét, nem lep meg a fenti eset.
2019. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Missee, interneten is megtalalhato a betegtajekoztatoja.

"- Ha a 8-14. napon 1 tablettát felejtett el (második sor)

- Mihelyt eszébe jut, azonnal vegye be az elfelejtett tablettát, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. "


A mukodesi elvet ismerem, viszont nekem mindig a 3. Placebo tabletta utan szokott jonni a megvonasos verzes igy nem tudtam biztos a kimaradt tabletta okozza e mar rogton masnap vagy a ket szem bevetele.

2019. júl. 23. 08:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Mennyire hihetek egyebkent a betegtajekoztatonak, hogy ennel a szemnel nem kell kiegeszito vedekezes ha kimarad?
2019. júl. 23. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen hihetsz. A gyógyszergyártó cég sem hülye ám. Nem fog terhes nőkkel pereskedni.
2019. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!