Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mikor rakják helyre a csontot?

Mikor rakják helyre a csontot?

Figyelt kérdés
Tegnap elestem biciklivel, és a kezemre estem. Nagyon fájt, viszont pár hónapja is rá estem, gondoltam semmi komoly. Nagyon fel van dagadva, nyugalmi állapotban fáj, de kibírható. Az ujjaimat és a csuklómat egy kicsit tudom mozgatni. (Mellesleg a csuklóm körül fáj.) Holnap megyek megnézetni, de mivel nagyon alacsony a fájdalomküszöböm (több nagyon rossz fogam is van, de így sem merek fogorvoshoz menni.) ezért attól félek, hogy helyre fogják rakni, és tudomásom szerint az iszonyatosan fáj. Előre is köszönöm a válaszokat, és reméljük, hogy nincs eltörve. :D
2019. júl. 23. 21:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy felemelni nagyon nehezen tudom, és fáj is akkor.
2019. júl. 23. 21:37
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Izomlazító és fájdalomcsillapítót kapnál előtte, de persze attól még fájhat valamennyire. Nagyobb sérülésnél érzéstelenítés alatt is csinálhatják, vagy altatásban, viszont, ha ficam van, akkor azzal nem fognak várni, először úgyis lesz röntgen, ott kiderül.
2019. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem háromszor tört el eddig a kezem,remélem többször nem fog eltörni.Ebből kétszer tették a helyére. 7 évesen volt az első törésem csak megrepedt. A második törésem 11 évesen volt,ott eltört,meg a helyére tették. A harmadik törésem is 11 évesen volt ott is eltört,meg helyre rakták. Iszonyatosan fájt.#2 Én nekem nem adtak fájdalomcsillapítót,semmit.Csak amikor beértünk a kórházba akkor,lerögentezték,és aztán behívtak egy szobába és ott le kellett feküdnöm,és akkor tették helyre. Azóta sem tudtam rendesen feldolgozni,hogy mennyire fájt,és hogy mekkora szerencsétlen vagyok.(Lehet azért nem adtak semmit,mert Szerbiába élek. Magyarországon nem tudom,hogy megy ez az egész)
2019. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi történt?
2019. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Orsócsont vége eltört, de nem rakták helyre.
2019. júl. 25. 21:58
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Helyre nem raknak így törést csak ficamot.
2019. júl. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!