Csont - Gyakori kérdések

Keresés egészség - sérülések, balesetek témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Bokatörés után három hónappal a bokaízületnél a kiálló csont egyik vége nyomásra fáj(szúró fájdalom) . Ilyenkor mi van?

Lehet hogy talán már csökken de még nem tudom. Kezdetben érintésre is fájt, az már elmúlt.

3
Ez mit jelent? esetleg lehet valamilyen eljárással ezt megoldani például műtéttel?

Eltörtem az alkarcsonom. Lemezes egyesítéssel rögzítették márciusban. Azóta gyógytorna, kontroll röntgen stb. Most vettem észre hogy az utolsó röntgenezésnél ezt írták. A törési rés csak sejthető Értem hogy a lemez miatt nem lehet ezt látni. viszont mozgásbeli...

2
Szombaton este bevertem a fejem a kocsiba. Azóta fáj a csont, szerintem zúzódott, lehet agyrázkódásom?

Este volt, sötét, esett az eső, ezért kapucni volt rajtam, ami eltakarta a fél szememet is. Kinyitottam az ajtót és behajoltam, hogy kivegyek valamit. Az ajtó tetejét sikerült lefejelnem teljesen keresztebe a fejem tetejénél. Természetesen fájt a csont, és sugározott...

2
Ezzel nem csinálnak semmit?

Radiust műtötték lemezelték, zárójelentésen ez áll. a proc. styl. ulnae letörött, külön àll. Ezt nem kellett volna helyrehozni?

1
Fàj ha elmozdul a törött csont?

Üdv. Darabos törèsem van az alkaromban. Rettegek hogy elmozdul és műteni kell. Ha elmozdul az fàj? Az èjszakàk a leg rosszabbak. Olyankor attòl fèlek àlmomban rosszul mozdulok. Egyèbkènt semmilyen terhelès nem èri. Ùgy rakosgatom arrèbb a màsik kezemmel nehogy terhelès...

3
Lesérült a kezem, hova fordulhatok ezzel?

Nem értem ezt a rendszert, két hete megrándult a kezem azóta használni se tudom. Na most ha reumatológiára szeretnék időpontot kérni államiban, oda kell beutaló + időpont és legkorábban 3 hét múlvára tudnak adni. Én nem értem ez hogy müködik és miért kell várni egy...

4
Kézközépcsont törés után mikor lehet focizni?

5 hete eltört az 5. kézközépcsontom csont elmozdulása nélkül. 5 hétig volt rajtam a gipsz.Mikor az orvos levette azt mondta két hétig ne nagyon erőltessem és a röntgen felvételen a törés vonala még látható volt. Kettő hét múlva kezdődik a bajnokságunk, elsietni nem...

5
Bokacsontom alatt kijött egy csont ezzel kell valamit kezdeni?

Kb 12 éve egy focimeccsen becsúszás után eléggé csúnyán befordult a bokám, emlékszem még roppant is de valahogy kis bicegés után de folytatni tudtam a meccset.Aztán vége lett öltöző tusolás hazamentem és estére kb rá se tudtam állni.Kb 2 hétig bicegtem utána meg nagyon...

1
A fül porc sérülésnél mit ajánlottok/mit szednétek?

Piercinget csinálttatam 1 éve megdagadt, melette dudor lett. Ha a fülcimpát felfelé nyomom kicsit recsegő hangot ad a porc de nem mindig. Most porc sérülésre gyanakszom. Mit szedjek hogy elmúljon?

8
Normális lenne ez a lábam esetében?

Januárban eltört csúnyán a lábam, (szárkapocs törés + bokaficam) megoperálták, 7 csavar és lemez van a lábamban. A műtéti heg picivel duzattabb így a jobb lábam is vastagabb, vmint ahol van a heg ott melegebb. Nemsokára kifogásolják szedni. Normális ez?

4
Ha megrepedt a csontom, lesz belőle bármi következményem a gyógyulás után?

Gondolok olyan dolgokra hogy fog-e fájni, visszanyerem-e ugyanazt a mozgástartományt, terhelhető lesz-e ugyanúgy stb.

3
Dagad és fáj a bokám?

Januárban volt balesetem 2024-Ben, a szarkapocs csontom eltört, és a Bokám is ficamodott, 8 csavar van bennem. Sajnos ha többet vagyok úton, akkor elkezd a lábam dagadni és fájni mostanság, és ahol van a heg ott egy kis dagadás, feszülő érzés igazából. Nyáron a meleg...

3
Lehetséges, hogy áll alá bal oldalra kapott ököllel való ütéstől kattogjon ez az arccsont? (több lent)

Ütés: Ököllel történt, 2x, az áll alá, de picit bal oldalt (tehát nem pont középen alatta) Tünet: Egy-két napig fájt rágni, ásítani. Ez viszonylag hamar elmúlt, viszont azóta, ha kitátom a számat, egyrészt hallom a kattogást, másrészt ha megfogom azt a arc...

2
Miután összeforrt a csont meddig fog még fájni?

4 csigolyám tört és kétoldali bordatörésem lett. Mire számítsak miután összeforrt? Meddig fog fájni? Mikor fogok tudni pl hason aludni vagy forgolódni?

5
Ha elrepedhetett a bordám, egyenesen a sebészeten megröntgenezik, vagy oda is a körzeti orvos utal be?

Kérni kell a körzetitől egy időpontot? Nem sürgősségi ellátás, csak pár napja ráestem és azóta fáj ha nevetek, köhögök, csuklok stb. Az egyik bordám lehet, azt meg úgyse tudják begipszelni.

3
Mikor gyógyul be a csont repedés?

A lábfejemen oldalt repedt.. Mikor tudom terhelni pl(tánc)?

3
Miért kattog az orsócsontom?

Amikor forgatom a csuklomat, érzem, hogy a csont, ami kicsit kidudorodik, kattog és kiugrik a helyéről, majd vissza, mi az oka, és mi a teendő.

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!