Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvagtam az ujjom halkonzervny...

Madrid25 kérdése:

Elvagtam az ujjom halkonzervnyitas kozben eleg mely hogy mossamle hogy ne menjen a sebbe?

Figyelt kérdés
Ket oraja tortent ontottem az ujjomra kekszeszt kicsit dagadt , most vettem eszre hogy az az ujjom halszagu
2019. szept. 30. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mosd le vízzel, utána tegyél rá Betadine-t és kösd be!
2019. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szappanos vízzel nyugodtan mosd meg, utána fertőtlenítsd. Nem kell bekötni, ha felületes a sérülés, és nem vérzik már!
2019. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyire vágtad el? A konzervdobozos vágások elég veszélyesek. Egyébként sima vízzel nyugodtan kimoshattad volna a sebet is, mert a halkonzerv hordozhat nyílt seben kórokozót. A vérrel együtt első körben megteszi az is. Utána fertőtlenítő. Nem akarlak megijeszteni, de pont az ismeretségi körömben volt ilyen, akinek ilyen vágás miatt elfertőződött a seb, komoly műtétek után az ujját is elvesztette. Ez marhára nem vicces, inkább menj be az ügyeletre, ott kapsz egy tetanuszt, ha az elmúlt két évben nem kaptál. Ez kb. olyan, mintha rozsdás szögbe léptél volna. Jobb a békesség. Késsel vágtam el a kezem olyan mélyen, hogy még midig megvan a heg, pedig már évekkel ezelőtt történt, de csak kenyeret vágtam, nekem nem volt belőle gondom. A konzerves doboz, aminek tartalma feltehetően belement a sebedbe, sokkal veszélyesebb. Inkább mutasd meg orvosnak, és főleg mondd meg azt is, hogy mi okozta a vágást.

Nem okoskodni akarok, hogy ilyen hosszan írok, csak ezt ne vedd félvállról. Vérmérgezést kaphatsz. Eleve ki kellett volna öblítened a sebet azonnal.

2019. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj sebészetre.
2019. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kösd csak be, hogy fertőtlenítés után ne érje már víz! De még egy pont a sebészetnek!
2019. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Betadine-al kend, van már kenőcs is, az jobb, emeld fel az ujjad akkor eláll a vérzés, úgy be tudod kötni és hagyd úgy kb. 10 percig, utána ha bevérzik, akkor mély nagyon, én megmutatnám sebészeten.
2019. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolao ujjpercnel vagtam el es az elsobel a butyok utan van egy lila er , mitol lehet?
2019. szept. 30. 20:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!