Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon lassan gyógyulnak a...

Nagyon lassan gyógyulnak a kicsi sebek - mi a teendő, mik gyorsíthatják a sebgyógyulás folyamatát?

Figyelt kérdés

2019. okt. 19. 10:55
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
A Sudocrem nagyon jó. Próbáld ki!
2019. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekem a cink hiány okozott lassú sebgyógyulást. De a c vitamin is jót tesz
2019. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a cukor szintedet.és egy ősi recept.Pisivel kend be a sebeket és sokkal hamarabb meg ,,gyógyul.
2019. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 tornado2 válasza:

Sürgősen nézése meg a cukrodat.....nehezen gyógyuló sebek, száraz bőr.....a kapiláris erek beszükülése okozza. Ez lehet Rajnaud kór vagy akár b-típusú cukorbetegség is. Az elöbbi gyógyíthatatlan, de nem vagy még hetven éves így nem valószínű.....marad a cukor és vagy a helytelen táplálkozás, életmód.


Amúgy negyven felett a Cukorbetegség nagyon is valószínű....és esetében én nem szorakóznék vele.....ezek a jelek igen súlyos problémát vetítenek elöre....


Pl: végtag amputáció, vakság, stb...súlyos Diabétesz esetén akár nyolc hónapon belül is bekövetkezhet.

2019. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Mézga Krisztina ***** válasza:
Sztem is csináltass egy teljes vérképet, és ne csak a cukorszint megállapítására, hanem a TSH-ra is, vagyis a pajzsmirigyműködés ellenőrzésére. Az alsó lábszár szárazsága ugyanis kifejezetten alulműködésre utal, ami cink- és szelénhiánnyal jár. Sajnos a pajzsmirigy alulműködése és a pajzsmirigygyulladás (Hashimoto-kór) már népbetegség, amihez sajnos hozzájárult a csernobili atomkatasztrófa is.
2019. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Mézga Krisztina ***** válasza:
A kisebb karcolásos sebeket viszont nyugodtan lehet kezelni levendulaolajjal (dörgicsei bio, neten utána lehet nézni). Antibakteriális, gyulladásgátló és összehúzó hatású, nekem nagyon bevált. Kisebb égéseket is kitűnően gyógyít, nem hólyagosodik fel annyira, hamarabb regenerálódik a bőr.
2019. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok!
2019. okt. 25. 14:09
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Most kipróbáltam magamon. A leveled napján a Tescoba vettem egy akkumulátort a kocsimba, de felemeléskor rosszul fogtam meg, és végigkaristolta a csuklómat az éles széle. Jó csúnya zúzott seb lett rajta. A mai napra még a nyoma is eltűnt. Vagyis 3-4 nap alatt gyógyult.

Én a cukrodra tippelek, ha ennyire elhúzódnak a kisebb sebek gyógyulásai. De ahogy elnézem legtöbben szintén erre tippeltek.

2019. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy alkalom adtán letesztelted magadon és megírtad az eredményt.
2019. okt. 26. 11:31
 20/22 A kérdező kommentje:

Volt most időm egy kicsit utánaolvasni a (2. típusú) cukorbetegség tüneteinek. Ugyan még csak pár oldalon néztem meg a tünetek leírását, de azok alapján nekem nincs olyan problémám.


Amit Mézga Krisztina írt, a pajzsmirigy gyulladás vagy alulműködés, illetve a Hashimoto-betegség - ez jobban illik a tüneteimre és végső soron a sebek lassabb gyógyulásának is oka lehet, mert ugye a sebgyógyuláshoz jó lenne A-vitamin, viszont Hashimoto-betegség esetén a szervezet nem tudja a béta-karotint A-vitaminná alakítani.


Mindenkinek köszönöm, hogy írt! Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan a segítségemre fognak sietni, nagyon rendesek vagytok.


Az IR-nek azért még jobban utána fogok nézni.

2019. okt. 26. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!