Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit gondoltok a vízálló gipszről?

Mit gondoltok a vízálló gipszről?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam róla, hogy tényleg létezik ilyen, de leginkább csak elméletben. A bár a könnyített, műanyag gipszeknek a "gipsz" része, mivel műanyag, vízálló, de maga a teljes gipszkötés nem, mert ami alatta van alábélő vatta kötés, az ugyanaz, mint a hagyományosná és beszívja a vizet. Ennek ellenére rendszeresen látni például nyáron strandokon ilyen műanyag gipsszel fürdőző gyerekeket is :D Viszont gondolom nekik nem lehet túl kellemes utána alávizesedett gipsszel.


Azonban megtudtam, hogy a 3m-nek van vízálló alábélő kötése is, ami teljesen vízállóvá tenné a műanyag gipszet, viszont senki sem használja, sehol sem kapható. Pedig utánajártam, és anno egy Balaton átúszásnál mindenkit begipszeltek ilyennel, hogy egy fura világrekordot megdöntsenek :D [link]


Nem értem, miért nincs erre lehetőség, pedig lenne rá kereslet, az biztos. A műanyag gipszet sem támogatja a tb, így a betegeknek akár 10 ezer forintot is kell fizetniük érte, ha pedig egy combig érő lábgipszről van szó, akkor akár még többet. Az sem ritka, hogy a kórháznak nincs is, így a szerencsétlen beteggel szereztetik be valahonnan a gipszet is. Ennek ellenére a betegek legalább fele igénybe veszi a kényelme érdekében, akármennyibe is kerül.


Biztos vagyok benne, ha egy vízálló gipsz 15-20 ezer forintba is kerülne, akkor is biztosan "tolonganának érte" nyáron. Természetesen a sérülés mértéke és az orvosi javaslat lenne az alkalmazás függvénye. Nyáron különösképpen rosszkor jön egy baleset, sokan már előre lefoglalták a nyaralásukat és emiatt nem élvezhetik, vagy sokat járnának strandra, vízpartra. Főképp a gyerekek örülnének neki. Ha egy egyszerűbb, de mégis gipszrögzítést igénylő sérülésről van szó (repedés, ficam, részleges szalagszakadás, egyszerű törés, zöldgallytörés stb), miért ne helyettesíthetné a körkörös vagy járó gipszet ez? Ugyanazokban az esetekben, ahol a műanyaggipszet alkalmazzák.


2019. okt. 23. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem volt a nyaron, internetrol rendeltem meg es a korhazban feltettek...megeri a penzt :) 28/N
2019. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!