Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Beszakadt a körmöm. Mit tegyek?

Nincs műkörmöm, de szép kicsit hosszúra megnőtt a körmöm de beütöttem az ujjam és letört és vérzett is. Mit csináljak vele?

Keress kérdéseket hasonló témákban: köröm, vér, beszakadás, ujj

2019. dec. 3. 18:00  Privát üzenet  

A válaszok
Megan964 nevű felhasználó válasza:

Szia!

Ha csak beszakadt, de nem tört le teljesen, akkor megerősítheted teafilterből kivágott apró - szimpla -papírdarabbal. Ezt felviszed színtelen körömlakkal - ez adja a ragasztását -, majd ráfested a kívánt színt. Ha nem használsz körömlakkot, akkor a színtelen változata elég. Végül formára vághatod, és reszelheted. Addig tart, amíg megnő a körmöd, és újra olyan lesz, mint előtte volt.

Ha semmiképp nem menthető, akkor le kell vágnod, reszelned a körmöd. (Azért írom mindkettőt, mert nem tudom milyen, mekkora a sérült rész. Lehet, hogy elég a reszelés is.)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2019. dec. 3. 19:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de sajnos teljesen leszakadt. Én próbáltam már a teafiltereset de nekem nem vált be :/.

A körmöm letört, és vele egy kis bőr is és vérzett és arra gondoltam, hogy valamivel bekenni vagy lefertőtleníteji kell-e. Most sebtapasszal leragasztottam, biztos ami biztos. Ment a zöld kéz😊

# 2/4Időpont 2019. dec. 3. 22:20 Privát üzenet
Megan964 nevű felhasználó válasza:

Ha van otthon Betadine oldatod, vagy hidrogénperoxyd (H2O2) ecsetelőd, az fertőtleníti.

A tapasz jó ötlet. Tehetsz még körömvirág kenőcsöt rá. Az gyulladás csökkentő, fertőtlenítő hatású is. Vagy Neogranomon kenőcsöt, az hámosít.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2019. dec. 4. 02:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ment a zöld kéz.

# 4/4Időpont 2019. dec. 4. 14:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hosszúra megnövesztettem a körmöm és most beszakadt, holnap pedig ballagás. Mit csináljak hogy holnap még "jó" legyen?
Beszakadt a körmöm a körömgomba elleni lakktól, mit tegyek?
Elestem a fürdőben becsúszott a lábujjam a mosógép alá. Nagylábujjamról fél körmöm beszakadt, bőrrel együtt vérzik. Betadinnal lekentem és leragasztottam gézzel. Mit csináljak?...
Tegnap este beszakadt a műkörmöm, és úgy hogy félig a körömágybőr közepéig tart a repedés én úgy látom elég vastagon van rajta a zselé ezért nem is tudom leszedni, ha szedném is...
Beleakadt a körmöm a borotvába és kicsit beszakadt. Semmi baj nem lehet?
Mit tegyek ha beszakadt a körmöm? Sos

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!