Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beszakadt a körmöm. Mit tegyek?

Beszakadt a körmöm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs műkörmöm, de szép kicsit hosszúra megnőtt a körmöm de beütöttem az ujjam és letört és vérzett is. Mit csináljak vele?

2019. dec. 3. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha csak beszakadt, de nem tört le teljesen, akkor megerősítheted teafilterből kivágott apró - szimpla -papírdarabbal. Ezt felviszed színtelen körömlakkal - ez adja a ragasztását -, majd ráfested a kívánt színt. Ha nem használsz körömlakkot, akkor a színtelen változata elég. Végül formára vághatod, és reszelheted. Addig tart, amíg megnő a körmöd, és újra olyan lesz, mint előtte volt.

Ha semmiképp nem menthető, akkor le kell vágnod, reszelned a körmöd. (Azért írom mindkettőt, mert nem tudom milyen, mekkora a sérült rész. Lehet, hogy elég a reszelés is.)

2019. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de sajnos teljesen leszakadt. Én próbáltam már a teafiltereset de nekem nem vált be :/.

A körmöm letört, és vele egy kis bőr is és vérzett és arra gondoltam, hogy valamivel bekenni vagy lefertőtleníteji kell-e. Most sebtapasszal leragasztottam, biztos ami biztos. Ment a zöld kéz😊

2019. dec. 3. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van otthon Betadine oldatod, vagy hidrogénperoxyd (H2O2) ecsetelőd, az fertőtleníti.

A tapasz jó ötlet. Tehetsz még körömvirág kenőcsöt rá. Az gyulladás csökkentő, fertőtlenítő hatású is. Vagy Neogranomon kenőcsöt, az hámosít.

2019. dec. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ment a zöld kéz.
2019. dec. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!