Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges két mankó után...

Adam1c1 kérdése:

Lehetséges két mankó után átváltani egyre, miközben a frissen gyógyult láb, még csak a testsúly felével terhelhető?

Figyelt kérdés
Gyógyotrnászom szerint, ha már a testsúlyom felét elbírja a lábam, le kell tennem az egyik mankót, de én félek tőle, és nem tudom ezt a variánst így elképzelni. Végigcsinálta már ezt valaki ? Lépésnél negyven Kg a lábon, és mégy negyven a mankón, mindezt baloldalon, miközben a jobb lábamat hátulról előre teszem......, kibillent az egyensúlyomból ez a féloldalasság.

2020. jan. 18. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát van egy ember akinek az a szakmája, hogy ezeket a dolgokat eldöntse és te ennek az embernek a javaslatát kérdőjelezed meg?


Teljesen igazad van. Ilyen VARIÁNST nem lehet elképzelni, még nem csinálta végig senki. Te leszel ennek a különlegesen újszerű kisérletnek az első alanya! Légy büszke, az egész orvostársadalom bízik a sikerben!

2020. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj átmenetet bevezetni. A súlyod felét a mankókra (mindkettőre), másik felét a lábadra.

Aztán fokozatosan próbáld ezt az arányt változtatni a lábad javára.

2020. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gábor_79 válasza:
Nekem is most tört el a lábam, konkrétan 7 hete. Én is tanácstalan vagyok, mert az orvos nem is rendelt gyógytornászt. Épp terhelnem kellene, de nem igazán működik. Kicsit ködösen fogalmazott az orvos, hogy egy hét alatt kellene elérnem a teljes terhelést. Nekem a sípcsontom tört, de a "javítás" kellemetlenebb, mint a törés. Rálóg a bokámra a lemez.
2020. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 . Igen, tudom, hogy viccesen hangzik, de ha ilyen helyzetbe kerülnél, lehet hogy másképp gondolkoznál te is. Most ez számomra olyan, mint tériszonyos embernek egy száll palló deszkán sétálni 100 méter magasban.

#2. Igen-Igen, ez két mankóval működik is. nem ettől félek, hanem az egyik mankó eldobásától.

.......

#3 . Hűha.... értelek. Csináld azt hogy a sérült lábadat állva ráteszed a mérlegre. Lenyomod 20Kg-ig. Ezt gyakorold addig, míg vakon nem érzed mi az a 20Kg. Aztán sétálj úgy két mankó mellett, hogy megterheled annyival a sérült lábadat. Ezt így négy-öt napig csinálgasd. Hagy erősödjön. Utána egy hét elteltével el kell érned a testsúlyod felét. Annyit kell tudnod sérült lábadon hordani. Ennél többet most még én sem tudok, de a gyógytornásszal mi így csináljuk. Am bármikor beküldhetsz sebész orvosodhoz egy családtagot, és mondjátok meg neki, hogy papíron írjon fel neked gyógytornát. A háziorvosod otthon pedig fog tudni segíteni neked abban, hogy a körzetedhez ki tartozik olyan szakember, aki kimegy hozzád házhoz. Minden körzethez van gyógytornász rendelve, meg szakápoló is.

2020. jan. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!