Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütés esetén mi a teendő?

Áramütés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt egy elosztón lévő kapcsolón kapcsoltam be az áramot, és amikor a gombot benyomtam, lezsibbadt a bal kezem, amit azonnal elrántottam, igazából fájdalmat nem is éreztem.


Már jópár óra eltelt azóta, de azt olvastam, hogy később is okozhat problémát, akár szívleállást is. Milyen tünetekre, vagy mire érdemes figyelni magammal kapcsolatban? A protokol szerint orvoshoz kellene mennem, és 24 órán át megfigyelnének, de ez sajnos csak a papírforma.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. jún. 4. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez az elosztó nem volt törött,sérült,akkor nem tudom elképzelni,hogy rázhatott meg az áram .Normál áram ütésnél padlót fogsz.
2020. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bal kéz? Az a veszélyes, hiszen bal oldalon van a szíved. Nem tudom, én jó eséllyel inkább dokihiz mentem volna vagy az ügyeletet hívnám, mit kell tenni.
2020. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Számomra is rejtély az ügy, bár az elektronikához nem értek, feltételezem, nem az a szakszerű kialakítás, hogy a gomb megnyomásakor megrázzon az áram. Szemmel látható, külső sérülés nem volt rajta egyébként, csak éreztem, hogy az egész bal kezem lezsibbadt, az ujjam hegye pedig csípett.


Kollégáim azt mondták, hogy amikor ilyen esetben orvoshoz fordultak, azt a tanácsot kapták, hogy csak akkor menjenek be az ügyeletre, ha rosszul vannak, én meg nem teljesen tudom, milyen tünetekre kell ilyenkor figyelni.


Egyébként az eset óta közel 24 óra telt el, és azóta sincs bajom, úgyhogy feltehetőleg belekezdhetek még hosszú könyvbe is. Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 5. 10:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!