Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Spárgacsinálás közben elszakad...

Spárgacsinálás közben elszakadt valami a lábamban?

Figyelt kérdés

Épp a franciaspárgát csináltam, mikor hallottam és éreztem egy nagy szakadást a bal combomban.

Ha fontos a helye, akkor... Miközben csinálod ezt a fajta spargát, pontosan ott fog húzódni a combod az elülső lábadban. Persze, ha nem spargázol naponta, vagy nem vagy hiperhajlékony.

Olyan érzés volt, mintha szakadt volna az egész, de hirtelen. Nem fájt, csak elég rémisztő volt.

Gyorsan abbahagytam és leültem, majd mikor lelkileg felkeszültem (pár másodperc után) felálltam.

Nem fájt semmim, tudtam járkálni.

Megpróbáltam lemenni megint, csak hogy biztosan nem szakadt-e el valami. Nem ment, persze lehet, hogy ment volna, de nem erőltettem.

A másik lábammal, viszont sikerült nagyon szépen!

Mi lehetett az? Ha elszakadt volna valami, márpedig elkellett hogy szakadjon, az az olvasottak szerint fájna. Mégse fáj.

A fülem viszont folyamatosan zúg.

Most itt fekszek az ágyon, és pihenek, miközben tanulom a láb anatómiáját.

Kérlek segítsetek! Veletek történt már hasonló?



2020. júl. 25. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én egyszer a konyhában csúsztam el műanyag papucsban a frissen felmosott padlón és csináltam egy gyors balos spárgát, de semmi bajom nem lett tőle


Ha viszont nincs fájdalmad meg tudod mozgatni mindenfelé a lábad fájdalom nélkül akkor szerintem nincs semmi komolyabb gond


Ha viszont fájdalmaid vannak vagy vöröses-lilás-feketés bevérzés látható a bőr alatt vagy nem tudod mozgatni a lábad minden irányba akkor menj be a sürgősségire mihamarabb

2020. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Megnyugtattál :)

Teljesen fájdalom mentes, csak egy kicsit bizsereg.

Ha komolyabbra fordul a helyzet mindenképpen orvoshoz megyek!

Jut eszembe...

Azóta tudsz spárgázni? :D

2020. júl. 25. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érezted bizony elszakadhat ott valami. Izomszakadás is lehet ami magától gyógyul, csak pihentetni kell. Ha nem olyan mint régen lehet hogy gyógytorna is kell.

[link]

Ínszalagszakadás az komolyabb, nem volt olyanom de annak is nézz utána. Jobbulást!

2020. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos lehet, hogy tényleg megszakadt az izmom.:(

Olyan érzés, mintha dagadna.

A belsőcombom szinte egyenes volt az izmaim miatt, viszont most mintha megváltozott volna, mert már nem feszes.

Holnapig remélem kipiheni magát.

Köszönöm a segítséget! :)

2020. júl. 25. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2020. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!