Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kaukázusi medvetalp nevű...

Wannabeapro kérdése:

Kaukázusi medvetalp nevű növény okozta sérülésekről valami tapasztalat?

Figyelt kérdés

Megjelent a növény a kertünkben és nem tudtam, hogy veszélyes.

Póló nélkül, a napon, 2-3 órán keresztül nyírtam a füvet és másnap telelett sebekkel a felsőtestem. Apró hólyagok jelentek meg szétszórva, illetve hosszúkás, vágás szerű sebek.

Holnap megyek bőrgyógyra, de kíváncsi lennék, hogy ha v.kinek volt már hasonló akkor mennyi idő után gyógyult be teljesen, esetleg mennyire maradt meg a nyoma.



2020. júl. 26. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel kapcsolatban sok tapasztalatom, de a tünetek alapján az aloe verát ajánlanám. Lehet kapni sprayt is a patikában, de ha van otthon kettévágod a levelét és bekened magad a 'húsával'. Nagyon erős regeneráló hatása van, a hólyagok, karcolások pikk-pakk eltűnnének vele.
2020. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvastad?:


[link]


Nap ne érje a sérüléseket! S gyors jobbulást kívánok, borzalmas egy növény :(

2020. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ezt találtam: "A Wikipédia szerint: „A furanokumarinok rákkeltő hatásúak és napfény hatására bomlanak, az állati és emberi bőr felszínén fitofotodermatitiszt idéznek elő, a képződő bomlástermékek hatására a bőr felhólyagosodik. Az egy-két nap alatt felhólyagosodó bőrfelület akár több centiméteres lehet, nagyon nehezen gyógyul, további bőrbetegségek kiindulási helyévé válik. Ezek helyén feketés, lilás bőrelszíneződések és hegek maradnak vissza. A fotoaktív vegyületek legnagyobb koncentrációban a levelekben fordulnak elő."


Tehát a méreganyag még csak csalánkiütést okoz, de ha nem mossuk gyorsan le, akkor a fényérzékennyé tett bőrfelület csúnyán sebesedik. Úgyhogy dupla kesztyűben érjünk csak hozzá, lehetőleg kerülve a növényi nedvekkel való találkozást."


[link]

2020. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerosomhoz nadragon keresztul ert hozza. Orvosi ugyeletre volt kenytelen menni, onnan az Uzsoki korhazba kuldtek. Esetleg megsem az csipett meg teged? Az ismerosomnek a puszta erintkezestol, hogy a nadragjaba akadtak szorei a novenynek, nagyon csunya es fajdalmas lett a bokajan a seb, ami okvetlenul orvosi ellatast igenyel. Kb 2-3 hete tortent.
2020. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se várj holnapig! Nem tudsz ügyeletre menni? Onnét tovább küldenének egy bőrgyógyászati osztályra! Amúgy hogy egy kis jó hír is legyen: "A kiírt kezelés a sérülés terjedelmétől függ. Ennek függvényében lehet mindössze 5-6 nap, de akár 2 hét is. Szintén a sérülés súlyosságának függvényében lehet, hogy elegendő felületi kezelés, de szükséges lehet tabletta szedése és injekció is. A bőrgyógyász által kiírt kezelés betartásával a hólyagok nyoma el szokott tűnni. Persze, sok függ a betegtől is. Ha az illető nem kezdi el kinyomkodni a hólyagokat, akkor eltűnnek a hegek."


[link]

2020. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Magas növény, a bodzáéhoz hasonló virággal. Nekem nagyon medvetalpnak tűnik. Rajtam is hosszúnadrág volt, alul zokniba betűrve. Az én bokám lehet ezért úszta meg.

Egyébként gondoltam, hogy a napfénynek is lehet köze a dologhoz. Mert, mivel először pólóban vágtam neki a fűnyírásnak, ezért az alkarom és a nyakam bekentem naptejjel. És ezeken a részeken semmi nincs. A pólót viszont a meleg miatt később levettem és ott vannak gondok...

Fenistil kenőccsel kenegetem, a hólyagok kezdenek eltűnni, vörös foltok maradtak a hellyükön. Rosszabbodni, nem rosszabbodik a helyzet.. Kivárom a reggelt.

2020. júl. 27. 01:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit mondott az orvos, kíváncsi vagyok!
2020. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Noss.. Bőrgyógyászhoz természetesen nem jutottam el. Maradt a háziorvos. Ő túl sok mindent nem tudott rá mondani. Felírt egy bőrgyulladásra használandó kenőcsöt (Elocom 0,1%), azt mondta ez olyasmi mint a Fenistil. Illetve egy Lordestin nevű gyógyszert ami elvileg alergiás tünetek kezelésére jó.

A napsütéstől óvni kell a sebeket, pláne ha bevan kenve a kenőccsel. Ha 10 napon belül nincs javulás vissza kell menni. :\

2020. júl. 27. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Reméljük javulni fog! Gyors gyógyulást kívánok!
2020. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Egyébként határozottan gyógyulgat. A hólyagos bőr már elkezdett lehámlani. A helyén nyilván még kipirosodott a bőröm, de sima, hegek nincsenek. Remélem a színeltérés sem lesz maradandó.. De ez a jövő zenéje.

2020. júl. 27. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!