Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ugy àltalàban mièrt màst...

Ugy àltalàban mièrt màst csinàlnak az orvosok mint ami a tankönyvekben szakkönyvekben van?

Figyelt kérdés

Pelda

Kartöres miatti "repositios" mütétem volt.

A tankönyvek szerint ez esetben 3 hét lehet a maximum gipszben töltött idö. Es 120 fokban kellene rögziteni.es gipszlevétel utan par nap mulva kivenni a drotokat.



A valosàg: 4 hétig volt fent a gipsz és még pluszba 2 hétig(!) nem vették ki a drotokat ami fixen tartotta tovabbra is.

120 fok helyett, 90 fokban- derekszögben volt gipszelve.


Csak mert azota sem hajlik a karom hiaba a gyogytorna.


De mondhatnàm a többit is.

Pl légcsöhurut esetén nem hallatszik zörej tüdöhallgatàsnàl. (Köhögtem fulladtam-alig jött a levegö a legcsövemen, minden bajom volt)

De mivel negativ a vizsgalat igy el akartak küldeni hogy biztos bebeszélem meg kamubol mentem orvoshoz stb. Mire nagynehezen kaptam antibiotikumot. Magàt a légcsöhurutot mègcsak nem is diagnosztizàlta.



#egészségügyi oktatàst #a valosàg eltèr
2020. aug. 11. 16:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha gyerek vagy nem is regisztrálhatnál ide...
2020. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék..kissé mást néztél...

az a bno kód a humerus distalis törését jelenti a te esetedben aminek a gipszelése 3-4 hét de lehet 6 hét is, és 90 fokban kell rögzíteni, majd utána körkörösíteni.

2020. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Vegre reménysugàr hogy normàlis vàlasz is van:). Màr majdnem bögtem.


Eddig sztk s gyogytorna volt.labdàzàs.

Most mentem magànhoz aki passzivan is mozgatja letapadàsokra tippel stb.mivel sokat kerdezett amire nem tudtam vàlaszolni pl pontosan hol tört..muszàj volt megkeresnem nem volt elég annyi hogy a könyököm.igy kezdtem utàna nézni.


Az orvos eddig csak annyit mondott 15 alkalom gyogytorna utàn röntgenez (sztk torna)


Csak ha epp izomszalag stb letapadàs sztem azt hiàba nézné röntgennel.


Egy tizedapro millimeternyit sem javult eddig.

2020. aug. 11. 17:13
 24/32 A kérdező kommentje:

[link]


En ezt olvastam

2020. aug. 11. 17:13
 25/32 A kérdező kommentje:

22# nem felkarcsontom tört. Nem könyökficam. Amit linkeltél.


Hanem könyöktörés.

2020. aug. 11. 17:15
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
a humerus dystalis vége az a könyöknél van.
2020. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Igen ott van.
2020. aug. 11. 17:25
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Na szóval! Ha a humerus dystalis vége tört el akkor gyakorlatilag a könyököd tört el, és te olvastál rossz cikket/forrást vagy akárminek is nevezzem azt.
2020. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

?

Ami a zàromon van csak simàn bepötyögtem es ki is dobta. Es azt is linkeltem 24.kommentemben.

Pont az a bajom. Az a kodszàm is stimmel. S4240

2020. aug. 11. 18:01
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj! Szerintem hagyd rá a témát. Nem te jártál 12 évig orvosira és őszintén ha én lennék az orvos és te eztmondanád nekem egy minimálisan kiosztanálak hogy nehigy jobbban tudd az orvosnál. És ezt NE rossznéven vedd de őszintén kételkedek abban hogy te jobban tudnád, hogy hogy kell kezelni mint a 20 éve ezt tanuló orvos.

Mégegyszer NE ROSSZ NÉVEN VEDD, de ez az igaszság.

2020. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!