Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha egy éles tárggyal enyhén...

Ha egy éles tárggyal enyhén megvágom a tenyerem, az nem ér semmilyen fontos eret, igaz?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem igaz.

Viszont n agyon fontos idegeket is érinthet, és akár meg is bénulhat

a tenyered, valamelyik ujjad.


[link]


kulcscsont alatti artéria ágat ad a gerinchez, majd felső végtagban fut le – hónalj alatti artéria – felkar artéria – a könyökben két ágra oszlik, ezek futnak a kézhez (a hüvelykujj felőli ágon tapintjuk a pulzust - radiális pulzus) és oszlik kapillárisokra.

2020. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem egyik osztálytársam megszurta a tenyerét a gyűrűs ujja alatt és az az ujja lebénult.

Persze nekünk akkor vicces volt mert ha becsukta marokra a kezét az az ujja kint maradt egyenesen.

Szóval jobb azzal vigyázni.

2020. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha például a hüvelykujjam tövétől végigvágnám a kisujjam tövéig, kb. egy-fél milliméter mélyen, hogy épp hogy csak vérezzen, akkor is van rá esély, hogy ideget érjen a vágás?
2020. aug. 15. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Igen, van rá esély. Miért akarsz ilyeneket csinálni?
2020. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Felettünk az óceán ***** válasza:
100%

Ha ez valami tini szektás szertartás akkor gyorsan felejtsd el ezt a marhaságot.


Ha pedig csak ártani akarsz magadnak, vagodosni magad, kérlek ne tedd, és kérj segítséget! Beszélgess róla valakivel aki szakember. Tudom hogy az a legnehezebb, de ma már online és telefonos módon is tudsz anonim módon segítséget kérni, és rengeteg jó ember dolgozik ilyen helyeken akik arra szakosodtak hogy segítsenek neked és másoknak hasonló helyzetből visszajönni.

2020. aug. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahj xd

Nem, semmi ilyesmiről nincs szó. Se nem vagyok tagja semmilyen szektának, (római katolikus vagyok), se nem vagyok depressziós. Megjegyzem, voltam már, de még akkor sem éreztem késztetést arra, hogy vagdossam magam. Nyugodjatok meg, semmi ilyesmi nincs a dologban. Ettől függetlenül viszont köszönöm szépen, és hihetetlen jól esik az aggódás. Büszke vagyok a magyar emberekre.


És ha valakit nagyon érdekelne, egy éjjelbe nyúló baráti beszélgetés során került elő a téma, ott volt, aki azt mondta hogy nem lehet baj egy ilyen vágásból, és volt olyan is, aki nem értett egyet. Ezért kérdezem meg itt, mert interneten nem találtam választ (de nyilvánvalóan előfordulhat az is, hogy csak rosszul kerestem, mert fogalmam sincs hogy erre hogy kellene rákeresni). Szóval még egyszer köszönöm szépen mindenkinek!

2020. aug. 18. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz. Nem er semmilyen fontos erhez. A kezfejen vannak a fontos erek, nem a tenyeren !
2020. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!