Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma fültisztító használata...

Ma fültisztító használata után a vatta nem volt a pálca végén, lehet a fülemben maradt. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Nem 100% hogy benne maradt. Hallásom ugyanolyan, nem érzek változást, csak aggódóm, ne legyen baj.

2020. aug. 20. 14:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve kimosni próbáltam.
2020. aug. 20. 14:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Más nem látott benne semmit.
2020. aug. 20. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Nézz körbe, lehet hogy kiesett.


OFF: Ne használj pálcikát, csak beljebb nyomja a fülzsírt - ha eldugítja a füledet, az halláskárosodáshoz, szédüléshez vezethet.. Emellett nem steril, megkarcolhatja a hallójáratodat, csúnya fertőzést okozva.


A füled öntisztul, nem igényel extra tisztítást - elég a fülkagylót áttörölni. Ha mégis úgy érzed, ki kéne mosni, akkor mindenképp fordulj szakemberhez, ne otthon próbálkozz vele!

2020. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad ezt a pálcikát fültisztításra használni! A vatta bizony ottmaradt gondolom jó mélyen, meg ezzel a zsírt is csak betuszkolod. Ez pár nap múlva be is gyulladhat és akkor fájni fog piszkosul. Ha mázlid van ezt megúszod, de mindenképp menj fülészetre hogy szedjék ki belőled.

Ilyen pálcikával csak a fül külső részét szabad tisztítani, belülre erre való sprét használj és majd kifolyik az. Ha nagyon gáz a helyzet akkor orvossal mosasd ki a füledet néhány havonta és ennyi.

2020. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék fülészetre.
2020. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%

Ne bénázz már!


Valaki nézzen és világítson bele, ha ott van, kapja ki egy szemöldök csipesszel!

2020. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ha benne maradt volna azt látná valaki.


Egyik ismerősöm 1x túl mélyre nyomta be és ő olyan pontot érintett, hogy egyből el is ájult.

2020. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a fül-orr-gégész, hogy felesleges tisztítani a fülünket, mert önmagát tisztítja. Vizes, tiszta kézzel, ujjal áttörlöd és száraz, tiszta törölközővel, zsepivel megtörlöd. A fültisztítót kifejezetten ellenzi. Külsőfül gyulladással kezelt és igen meglepődtem, mennyi szennyeződést szedett ki, és az fájt is, sokáig szedte, mire kijött. Azóta sokkal óvatosabb vagyok és megfogadtam a tanácsát is!
2020. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!