Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés utáni fémkivétel...

Bokatörés utáni fémkivétel után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A balesetem 8 hónapja volt.

Pár napja vették ki a fémet, csavarokat.

Már kezdte megszokni a lábam, benne is hagytam volna, de a doki mondta, hogy ez nem maradandó fém volt...


Most viszont ugyanott vagyik mint év elején:

Fáj a lábam meg alig megy a járás.



2020. okt. 30. 15:38
 1/7 anonim válasza:
Velem is volt hasonló, több mint egy éve törtem el a bokám. Csavarozták, majd 6 hónap után kivették. Pár nap alatt elmúlt a fájdalom, bár ez szerintem attól is függ, hogy mennyire sérült a bokád és hány fémet, csavart tettek bele.
2020. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem viszont benne van a titán lemez, beépült a csontba, nem szedik ki. Időnként fáj, de nem a külső, hanem a belső bokám alatti rész. Tüneményes doki: fog is fájni, főleg masszív időjárás változáskor. Ennek két éve.
2020. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem 1 hétre "dobott vissza" a fémkivétel, rendbe jössz hamar.
2020. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy valakinek kiveszik a fémet, másoknak meg benne maradhat örökre? Attól függ, hogy milyen fémet használ az orvos?
2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fáj, hiszen eddig a csont terhelését átvette a fém. Most úgymond újra kell szoknod, hogy a csont terhelődik. Ha egy hétig nem javul vagy rosszabbodik, akkor esetleg érdemes megnézetni, de ha szövődmény lenne, akkor kivétel közben amúgy is látták volna.


#4: Ha az implantátumnak nincsen tartószerepe (pl. gerincferdülésnél van ilyen), akkor ki szokták venni. Igazából benne is lehetne hagyni, de szakmai "titok", hogy az implantátumokat újrahasználják, nagyjából ennyi oka van csak a kivételnek.

2020. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2020. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már tudok járni. Kevesebb, mint egy hét. meg már szinte nem is duzzad, de vérhigítóznom kell még 1 hónapig.

viszont sokszor nehézkes a járás, sőt. A lépcsőzés talán rosszabbul is megy, mint a fémmel. Fájalmam ugyan nincsen, vagy csak néha, de sokszor érzem ezt a "nem oké" dolgot.


Ez már ilyen marad?

2020. nov. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!