Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nitro higító löttyent a bal...

Nitro higító löttyent a bal szemembe még nappal, azóta minden rendben, van okom aggódni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Életem folyamán többször is ért kisebb-nagyobb baleset a szememet illetően, pl. mosogatószert öntöttem a szemembe kisgyerekként és ez volt a legdurvább amire emlékszem (szerencsére fel volt vizelve), volt hogy telibe dobták többször is krétával suliban, egyszer béka pisis volt a kezem, amit szembe dörzsöltem. Ezt csak azért mondom, mert egyikkel sem voltam orvosnál, mindegyik elmúlt magától. Esetleg láz, fejfájás volt az incidensek után, de másnapra elmúlt. Mostani inkább jobban megijesztett, mint amennyire fájt. Egyből kimostam a szemem kint helyben, aztán mire beértem a házba még tovább. Kb. egy óra múlva azt mondhatom, hogy már nem hunyorogtam, és pirosság is alig volt (kb. annyi, amennyi szem dörzsölgetésnél is jelentkezne). Lehet ebből később valami? Csak mert nem tudom a felsoroltak közül melyik a legveszélyesebb vegyi anyag, ugyanis ez az eset után szenvedtem legkevesebb ideig, pedig nem 1-2 csepp ment bele, hanem rendesen egy kiskanálnyi adag biztosan. A látásom nem romlott.

2020. dec. 24. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha eddig nem volt vele problémád, szerintem nem is lesz. Gyógyszertárba elmehetnél maaajd venni valami szem nyugtatót. Nehogy mikrokarcolások legyenek rajta (bár amennyi minden történt a szemeiddel, szerintem már van)
2020. dec. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Asztigmiám van már amióta az eszemet tudom, de nem olyan nagyon vészes, szemüveget nem hordok, közelre nagyon jól látok szerencsére. Szóval nincs gyenge, tompalátás, szemüveggel 100% -ra is korrigálható. Bár lehet hogy a mosogatószeres eset közrejátszott ennek kialakulásában.
2020. dec. 24. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Lett baj?
dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lett baj szerencsére, már teljesen meg is feledkeztem róla. :)
dec. 13. 23:55
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó, hogy válaszoltál es nem lett semmi baj! Gondolom azóta száműzted a nitrot😆
dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!